BAH uruchomi sieć wypożyczalni samochodów SurPrice Car Rentals Polska

Data dodania: 25 lutego 2019
Kategoria:
Foto: SurPrice Car Rentals Polska

Lobexim - spółka zależna Grupy British Automotive Holding (BAH) - podpisała 5-letnią umowę franczyzy z firmą SurPrice Rent A Car, podał BAH, w ramach której prowadzona będzie sieć wypożyczalni pojazdów osobowych w Polsce pod marką SurPrice Car Rentals Polska.

Na podstawie umowy spółka Lobexim zobowiązała się udostępniać w określonym czasie i miejscu samochody osobowe w celu ich wynajmu klientom Surprice, których wydanie i odbiór będzie następował przede wszystkim na terenie lotnisk w Polsce (od 1 marca tego roku na lotniskach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach oraz poza terenem lotnisk w Warszawie i Białymstoku, z możliwością rozszerzenia działalności na inne lotniska lub miasta).

BAH ma możliwość rozszerzenia działalności na inne porty lotnicze lub miasta w Polsce na zasadzie wyłączności. SurPrice Rent A Car, oprócz marki, udostępni BAH know-how w zakresie prowadzenia i rozwoju sieci. Franczyzodawca zapewni - poprzez swoje umowy i kontakty - dostęp do brokerów międzynarodowych, którzy dzięki bardzo dużym budżetom oraz popularności ich porównywarek - dominują obecnie na rynku rezerwacji turystycznych i obsługują w obszarze wynajmu samochodów także linie lotnicze. Dostarczy jednocześnie systemy pricingu, rezerwacji i obsługi klienta. Umowa franczyzy obowiązuje do 2024 roku z możliwością jej przedłużenia na kolejne 5 lat.

- Podpisana umowa to pierwszy efekt prac zarządu dotyczących przeglądu opcji strategicznych dla grupy. W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia umowy importerskiej z koncernem JLR intensywnie szukamy możliwości rozwoju i dywersyfikacji biznesu o perspektywiczne obszary synergiczne z naszą zasadniczą działalnością. Takim właśnie obszarem jest wynajem aut. Uważamy, że w związku z rosnącą mobilnością społeczeństwa oraz trendem zmierzającym do używania, a nie posiadania samochodów, a także zmianom legislacyjnym najem krótko- i - średnioterminowy będzie dynamicznie się rozwijał - powiedział prezes BAH Mariusz Książek, cytowany w komunikacie.

- W rozwoju sieci wypożyczalni chcemy skupić się szczególnie na lokalizacjach lotniskowych, ponieważ dają one dostęp do coraz szerszego grona klientów podróżujących zarówno służbowo, jak i prywatnie. Dzięki zleceniom pozyskanym w ramach franczyzy nasze oferty będą już teraz widoczne na ponad 25 stronach internetowych, prowadzonych przez 14 brokerów. Docelowo widzimy duży potencjał na wypracowanie synergii z dilerami JLR, m.in. w zakresie cross-sellingu, finansowania czy budowaniu oferty aut używanych - dodał dyrektor zarządzający powołanej spółki Grzegorz Czarnecki.

Obecnie SurPrice posiada wypożyczalnie w niemal 30 krajach w Europie i Ameryce Północnej. Najwięcej punków funkcjonuje w typowo wakacyjnych lokalizacjach nad basenem Morza Śródziemnego i Morza Czarnego.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design