Branża fitness szykuje pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa

Data dodania: 11 stycznia 2021
Kategoria:
Foto: pixabay.com

Po kilkutygodniowych analizach prawnych, spotkaniach z licznymi kancelariami oraz dokładnej weryfikacji potencjalnych szans - ponownie uruchamiamy projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom i kwestii odszkodowawczej – poinformowała Polska Federacja Fitness na swoim profilu na Facebooku.

Projekt ten uruchomiony został w związku z wprowadzeniem tzw. drugiego lockdownu branży fitness i ma na celu zrekompensowanie strat jakie branża fitness poniosła od 15 marca 2020 r. w związku z niezapewnieniem wsparcia przez Skarb Państwa i zaniechaniami legislacyjnymi polskiego rządu. Podczas pierwszego lockdown’u projekt został wstrzymany z uwagi na zbyt małą liczbę zgłoszeń, natomiast dziś sytuacja wygląda znacznie lepiej. Na ten moment zgłosiło się już kilkaset obiektów, gotowych do podjęcia walki. PFF zachęca wszystkich zainteresowanych do dołączenia do tej inicjatywy. Coraz więcej sądów wydaje pozytywne wyroki, na wzór wyroku WSA w Opolu.

Wiele podmiotów z branży fitness znajduje się w grupie, która albo kwalifikuje się tylko i wyłącznie do tarczy 6.0, albo nie kwalifikuje się do wsparcia wcale. Mimo niektórych wprowadzonych zmian dotyczących narzędzi finansowych, finalne warunki nadal są daleko od oczekiwanych, aby branża mogła faktycznie odczuć wsparcie Skarbu Państwa. Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rząd, otwarcie branży może nastąpić na przełomie marca i kwietnia, ale i ten termin nie może być pewny. Przedsiębiorcy z branży fitness nie chcą dłużej czekać i dlatego podjęli decyzję o złożeniu pozwu zbiorowego przeciwko Skarbowi Państwa.

Jak zapewnia PFF działania te zostały poprzedzone szeroką opinią prawną, która będzie podstawą do dalszych czynności. Opinia prawna jest dostępna dla członków zarejestrowanych do PFF i do pozwu. Więcej informacji na stronie www.fitnessrazem.pl

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design