Biedronka chce zbudować największą sieć szybkich ładowarek elektrycznych

Data dodania: 14 lipca 2023
Kategoria:

Sieć Biedronka, znana z branży detalicznej, ogłosiła rozwój swojej infrastruktury elektromobilności. W ciągu najbliższych półtora roku planuje zainstalować 1,8 tysiąca punktów ładowania samochodów elektrycznych na parkingach 600 lokalizacji w Polsce, tworząc tym samym największą sieć szybkich ładowarek w kraju.

Paweł Stolecki, członek zarządu i dyrektor operacyjny Jeronimo Martins Polska, zapewnia, że dostęp do stacji ładowania będzie możliwy zarówno w mniejszych, jak i większych miejscowościach. Ładowarki o mocy 120 kW, dostarczane przez operatora PowerDot, umożliwią naładowanie baterii w około 20-30 minut. Dodatkowo będą wyposażone w terminale do płatności kartami. To umożliwi korzystanie z nich bez konieczności zakładania konta czy pobierania aplikacji.

Strategia rozwoju elektromobilności przez Biedronkę

– Naszym celem jest bycie częścią zielonej rewolucji i liderem na polskim rynku spożywczym – mówi Paweł Stolecki. – Planujemy wprowadzić usługę powszechnego, szybkiego i łatwego ładowania samochodów elektrycznych na parkingach przy sklepach Biedronka.

Pierwsze stacje ładowania zostały uruchomione w Warszawie. W tym roku PowerDot planuje otworzyć kolejnych 150 stacji, a do końca przyszłego roku liczba ta ma wzrosnąć do 600 lokalizacji.

Grigoriy Grigoriev, dyrektor zarządzający PowerDot, zapewnia, że stacje ładowania o mocy 120 kW będą wyposażone w terminale do płatności kartami, co zapewni wygodę i prostotę korzystania.

Biedronka jako lider w elektromobilności

Projekt Biedronki wpisuje się w ideę „destination charging”, umożliwiając ładowanie pojazdów podczas wykonywania codziennych zakupów. Sieć ładowarek będzie rozmieszczona w całym kraju, co ma umożliwić swobodne podróżowanie pojazdami elektrycznymi, korzystając wyłącznie z sieci Biedronki.

Stacje będą wyposażone w złącza CCS, ChaDemo oraz Type 2, umożliwiając ładowanie niemal wszystkich typów elektryków. Oprócz płatności kartami, możliwe będą także płatności kodem QR i kartą RFiD.

Jak wynika z danych PZPM i PSPA, w Polsce funkcjonuje obecnie 2836 ogólnodostępnych stacji ładowania, z czego 31% to szybkie stacje ładowania prądem stałym. Projekt Biedronki znacznie powiększy istniejącą sieć, dostarczając nowych, wygodnych rozwiązań dla kierowców elektryków.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design