Wujaszek Wania nie zastąpi McDonald’s w Rosji

Data dodania: 28 marca 2022
Kategoria:

Wkrótce po tym, jak McDonald's zdecydował o wstrzymaniu swojej działalności w Rosji, do rosyjskiego urzędu patentowego wpłynął wniosek o rejestrację logotypu zbliżonego do tego, który jest używany przez amerykańskiego giganta gastronomicznego.

Równocześnie w internecie zaczęła krążyć informacja, że Rosjanie chcą stworzyć swojską alternatywę dla hamburgerowej sieci. Nowa sieć miała się nazywać Wujaszek Wania. I to właśnie jej logo, bardzo przypominające logotyp McDonald’s, zostało zgłoszone do urzędu patentowego. Okazuje się jednak, że sieć restauracji Wujaszek Wania nie powstanie, przynajmniej na razie.

Jak podała agencja RIA Novosti, według oficjalnej strony internetowej Rospatentu wniosek został przyjęty 12 marca dla usług klasyfikowanych jako snack bary, kawiarnie, kawiarnie, restauracje, usługi barowe, stołówki, gotowanie usługi i ich dostarczanie. Złożyła go jedna ze spółek należących do holdingu Ruspole. Holding ten jest właścicielem marki Wujaszek Wania, pod którą sprzedaje warzywa konserwowe i która wygląda tak:

Złożony do Rospatentu wniosek dotyczył właśnie nowego logotypu marki Wujaszek Wania. I o ile McDonald's używa żółtej litery "M" na czerwonym tle, to dla Wujaszka Wani miała zostać zarejestrowana żółta litera "B" na czerwonym tle, o łudząco podobnej czcionce.

RIA Novosti podała jednak, że holding Ruspole pracuje nad unieważnieniem tego wniosku. Firma poinformowała, że w jego sprawie trwa obecnie dochodzenie wewnętrzne i nie może potwierdzić, że to ona go złożyła. Zapewnia, że nie ma z nowym logotypem nic wspólnego. "Ruspole rzeczywiście jest właścicielem znaku towarowego Wujaszek Wania, pod którym można prowadzić również usługi gastronomiczne. Obecnie holding nie rozważa jednak takiego kroku, ale nie wyklucza takiego pomysłu na przyszłość" - podała firma, cytowana przez RIA Novosti.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design