Auto Gamma stawia na franczyzę

Data dodania: 24 marca 2022
Kategoria:

Warsztat specjalizujący się w wymianie i naprawach oświetlenia motoryzacyjnego może przynosić zysk na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Firma Auto Gamma, działająca na tym rynku od blisko 30 lat, zdecydowała się podzielić tajnikami swojego sukcesu z franczyzobiorcami.

Auto Gamma działa na rynku od 1993 roku, ale dopiero teraz zdecydowała się na rozwój poprzez franczyzę. Firma, która swoją siedzibę ma w Krakowie, chce tworzyć sieć placówek na terenie całej Polski, a w przyszłości również w innych krajach UE.

– Jesteśmy bezpośrednim importerem części potrzebnych do napraw lamp. Znamy perspektywy naszych produktów i rynku w długim okresie i mamy pewność, że nasza branża nie wyjdzie z rynku – mówi Karol Pabijan, prezes i właściciel firma Auto Gamma. – Podchodzimy do misji rozwoju sieci dojrzale i z zaangażowaniem. Zamierzamy analizować pierwsze powstałe placówki, wówczas zaplanujemy kolejne działania i szerszą ekspansję sieci – dodaje prezes.

Przedsiębiorca, który chciałby poprowadzić taką placówkę na zasadach franczyzy, nie musi wykazywać się doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Ważna natomiast jest chęć aktywnego zaangażowania się w prowadzenie biznesu oraz podstawowa, niezbędna wiedza na temat prowadzenia działalności gospodarczej.

– Szukamy osób przedsiębiorczych, ambitnych i z pasją, którym zależeć będzie na dobrym produkcie, świetnie wykonanej usłudze, gdyż właśnie te czynniki pozwalają na osiągnięcie szybkiego zwrotu z inwestycji i satysfakcjonujących zysków – wyjaśnia Karol Pabijan. – Poza tym franczyzobiorca będzie zobowiązany do dbania o renomę, dobre imię i pozycję rynkową marki Auto Gamma, kładąc nacisk na wysoki poziom obsługi klientów oraz estetykę – podkreśla.

Co do pozostałych wymogów, to franczyzobiorca sieci Auto Gamma powinien dysponować lokalem o powierzchni min. 100 mkw. (własnym lub wynajętym) z dostępnym parkingiem. Firma preferuje lokalizacje w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców lub w miejscowościach oddalonych do 10 km od większych miast.

– Idealnym rozwiązaniem będą lokalizacje z łatwym dojazdem, przy głównych ulicach, z miejscem parkingowym. Mogą to być lokalizacje znajdujące się na obrzeżach miasta, które będą atrakcyjniejsze pod względem oferowanych stawek czynszu za najem, co również ma wpływ na rozwój przedsiębiorstwa oraz osiąganie oczekiwanych zysków – mówi Karol Pabijan.

Koszt inwestycji we franczyzową placówkę Auto Gamma wynosi ok. 120 tys. zł netto, wliczając w to stanowiska napraw, narzędzia, wyposażenie i opłatę licencyjną. Jak podaje firma, zwrot z inwestycji może nastąpić już nawet w pierwszym półroczu działalności, zaś prognozowany miesięczny zysk netto po pierwszym okresie działalności warsztatu zatrudniającego ok. 5 osób to kwota powyżej 50 tys. zł.

Doradcą firmy Auto Gamma w zakresie opracowania systemu franczyzowego była Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych posiadająca wieloletnie doświadczenie na rynku doradztwa w zakresie franczyzy.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design