90 sklepów sezonowych sieci Żabka działa w miejscowościach turystycznych

Data dodania: 24 sierpnia 2022
Kategoria:

W okresie wakacyjnym Żabka uruchomiła 90 sklepów sezonowych, głównie w miejscowościach nadmorskich. Sklepy te po raz pierwszy pojawiły się w takich miejscach, jak nadbałtyckie Trzęsacz, Bobolin, Dąbki, nad zalewem Siemianówka w Nowej Łuce (woj. podlaskie) oraz nad zalewem Sielpia w Sielpi Wielkiej (woj. świętokrzyskie). Sklepy sezonowe Żabki funkcjonują również nad jeziorami, np. w Mikołajkach czy Okunince. Oferują one zarówno stacjonarne punkty sprzedaży, jak i pawilony. Sklepy te zapewniają wygodę turystom i stanowią możliwość rozwoju dla franczyzobiorców.

Historia i ekspansja modułowych sklepów Żabki

Pierwsze modułowe sklepy sezonowe Żabki powstały w 2016 roku w Międzywodziu i Międzyzdrojach. Od tego czasu są one pozytywnie odbierane przez klientów i franczyzobiorców, co skłoniło Żabkę do rozwijania tego konceptu. W tym roku firma uruchomiła 26 modułowych sklepów oraz 64 placówki stacjonarne działające sezonowo, głównie w miejscowościach letniskowych nad Bałtykiem.

– "Modułowe placówki Żabki są komfortowe i bezpieczne, oferując klientom możliwość szybkich zakupów" – podkreśla Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych Żabka Polska.

Rozwój sieci nad jeziorami i zalewami

Żabka kontynuuje rozwijanie sieci sklepów sezonowych, otwierając je także nad jeziorami w miejscowościach takich jak Jedwabno, Mikołajki, Ruciane Nida (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Okuninka i Zwierzyniec (woj. lubelskie). Nowe lokalizacje pojawiły się również nad zalewami, co umożliwia Żabce dotarcie do klientów także podczas wakacji.

– "Prowadzenie sezonowej Żabki w miejscowościach letniskowych to nowe wyzwanie" – mówi Anna Miłek, franczyzobiorczyni sklepu sezonowego w Nowej Łuce.

Korzyści wynikające z prowadzenia sklepów sezonowych

Sklepy sezonowe stanowią korzyść zarówno dla turystów, jak i dla franczyzobiorców. 13 sklepów sezonowych stało się placówkami stałymi, a franczyzobiorcy mają możliwość dalszego rozwoju biznesu z Żabką.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: ok. 5000 zł
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: brak
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design