Koniec legendarnego McDonald's na Świętokrzyskiej

Autor: Redakcja
Kategoria:
Koniec legendarnego McDonald's na Świętokrzyskiej; McDonald's

Najstarszy lokal McDonald's w Polsce zostanie zamknięty. Otwierana 22 lata temu restauracja przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie będzie rozebrana, a w jej miejscu powstanie biurowiec. Dziś ostatni dzień na wizytę w tym lokalu. 

Restauracja u zbiegu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej to pierwszy w Polsce punkt jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowej. Jej otwarcie miało miejsce w 1992 roku. Na uroczystości byli m.in. Jacek Kuroń, Agnieszka Osiecka i Kazimierz Górski.

Obecnie otwarcie lokali tej sieci nie wzbudza już żadnej sensacji. McDonald's, podobnie jak i inne największe sieci restauracyjne rozwija się poprzez franczyzę. To ikona franczyzy gastronomicznej - ma u nas ok. 60 franczyzobiorców, którzy prowadzą ponad 200 restauracji.

Wśród wszystkich lokali 244 restauracje posiadają funkcję McDrive, 118 punktów działa z opcją McCafé, a 57 - posiada opcję Gym&Fun. W I kw. 2014 roku sieć odnotowała wzrost globalnych przychodów ze sprzedaży o 0,5% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. W Europie firma w tym czasie osiągnęła wzrost sprzedaży i zysku operacyjnego o 1,6% i 6% odpowiednio.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram