W Polsce funkcjonuje wiele banków, a każdy z nich chce przekonać do siebie jak największą liczbę klientów. W tym celu placówki przygotowują atrakcyjne oferty pozwalające pozyskiwać bonusy pieniężne i inne korzyści. Gdzie najlepiej szukać takich propozycji i jak wybierać opcje dla siebie?
Ranking internetowy ofert bankowych – co to takiego?
Ranking internetowy na stronie internetowej Zgarnijpremie.pl to miejsce, które gromadzi wszystkie najlepsze oferty banków. W zakładce z propozycjami znajdują się zestawienia dotyczące usług takich jak:
konta osobiste,
konta studenckie,
aplikacje mobilne,
promocje bankowe,
konta firmowe,
karty kredytowe,
lokaty bankowe,
konta oszczędnościowe.
Po kliknięciu wybranej usługi ranking aktualizuje się i wyświetla bieżące oferty poszczególnych banków. Przykładowo z zestawienia najlepszych aplikacji mobilnych powinny korzystać przede wszystkim osoby starsze i te niezbyt obyte z nowymi technologiami. Ranking pomaga wybrać oprogramowanie, które cechuje się najwyższym poziomem intuicyjności, prostotą wykonywania transakcji czy zabezpieczeniami.
W dzisiejszych czasach sprawnie działająca aplikacja mobilna banku to klucz do komfortowego korzystania z usług bankowości online. Za jej pomocą da się zlecać przelewy, śledzić historię transakcji czy sprawdzać stan konta w dowolnym momencie. Oprogramowanie ułatwia także w sprawne wykonywanie zakupów przez internet.
Jak wybrać najlepsze konto osobiste?
Aby znaleźć dobry rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla siebie, należy wybrać na stronie Zgarnijpremie.pl zakładkę „Konta osobiste”. Poniżej wyświetlą się oferty z kilku banków, które proponują najkorzystniejsze ROR-y. Przy tym powinno się zwrócić uwagę na cztery główne parametry.
Pierwszy dotyczy opłat za prowadzenie konta, które placówka pobiera każdego miesiąca. Najlepiej wybrać rachunek nieobarczony takim kosztem lub ten, w którym da się to obciążenie zniwelować za spełnienie określonych wymagań.
Kolejna kwestia to cena za kartę płatniczą. Utrzymanie narzędzia płatniczego zwykle bywa darmowe, chyba że naprawdę rzadko się z niego korzysta. Najczęściej banki wymagają kilkuzłotowej comiesięcznej opłaty od klientów, którzy niezbyt aktywnie używają plastiku. Wymogiem do zniesienia kosztów jest zwykle określona liczba transakcji bezgotówkowych w miesiącu.
Trzeci parametr to korzystanie z obcych bankomatów. Najlepiej wybrać bank, który wymaga za to najmniejszych opłat. Jeśli i tak nie zamierza się często użytkować maszyn, to ta kwestia może zejść na dalszy plan. Posługiwanie się urządzeniami należących do banku, w jakim ma się konto, powinno być darmowe.
Ostatnia, ale ważna kwestia, to premia, jaką da się pozyskać za dołączenie do grona klientów banku. Najczęściej wynosi ona kilkaset złotych i otrzymuje się ją w kilku częściach za spełnianie kolejnych warunków. Podczas przeglądania ofert najlepiej zapoznać się z wymogami i ocenić, które będzie łatwo spełnić. Wśród nich są m.in.:
wyrażenie zgód marketingowych,
założenie konta online,
wykonanie określonej liczby przelewów na telefon,
korzystanie z kantora bankowego,
płacenie rachunków bezpośrednio z ROR-u.
Przy bonusach często widnieje także informacja o oprocentowaniu lokaty, więc osoby zainteresowane oszczędnościami powinny szczególnie zainteresować się tą kwestią. Gdy znajdzie się ofertę idealną, można przejść do uruchamiania rachunku online prosto z zestawienia.
Jak znaleźć dogodne konto oszczędnościowe?
Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę w przypadku konta oszczędnościowego, to oprocentowanie. To od niego zależy, jak będą rosły zainwestowane środki. Nie zawsze jednak najwyższe oprocentowanie oznacza największe wzrosty. Trzeba jeszcze sprawdzić, ile wynosi maksymalna wysokość depozytu.
Czasami zdarza się, że oprocentowanie jest wyższe, ale można wpłacić znacznie mniej pieniędzy, niż ma to miejsce przy nieco niższym. Warto sprawdzić także okres depozytu, czyli czas, jaki środki muszą spędzić na rachunku.
Kolejna kwestia to częstotliwość kapitalizacji odsetek, ale ta zwykle odbywa się co miesiąc. Ponadto najlepiej zapoznać się z warunkami dostępności. Przy każdej ofercie są one szczegółowo opisane, ale trzeba kliknąć niewielką ikonkę symbolizującą informacje, czyli kółko z literą „i”.
Jeśli któraś z opcji zainteresuje użytkownika, może on od razu przejść do składania wniosku o uruchomienie konta oszczędnościowego. Banki aktualnie pozwalają nawet na załatwianie kredytów online, ponieważ znacznie usprawnia to formalności i zwiększa dostępność usług dla klientów. Każdy ma opcję skorzystania z oferty placówki, nawet jeśli mieszka daleko od niej.
Jak wybrać kartę kredytową?
Karta kredytowa to narzędzie płatnicze, które znacznie zwiększa swobodę finansową posiadacza. Zestawienie na Zgarnijpremie.pl pomaga w wyborze najkorzystniejszej opcji, ponieważ porównuje koszty miesięcznego utrzymania i kilka innych czynników. Oczywiście, najlepiej wybrać wariant, który umożliwia darmowe użytkowanie lub znosi koszty za taką aktywność.
Kolejna kwestia do rozważenia to oprocentowanie, ponieważ wpływa ono na wysokość spłacanych odsetek. Liczy się także długość okresu bezodsetkowego, który pozwala na spłatę zadłużenia bez żadnych kosztów dodatkowych. Zwykle wynosi on około dwóch miesięcy.
Trzeci parametr w zestawieniu to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli RRSO. Wskaźnik pomaga ocenić, jak będą się kształtować realne koszty dysponowania kartą kredytową. Niektóre oferty zawierają także premię. Najczęściej są to środki pieniężne, ale nie tylko. Czasami można liczyć np. na pakiet medyczny na określony czas.
W jaki sposób zwiększyć swoją wiedzę ekonomiczną?
Na stronie Zgarnijpremie.pl znajdują się liczne artykuły poradnikowe dotyczące finansów. Poruszają tematy związane m.in. z promocjami bankowymi, kartami płatniczymi, aplikacjami, lokatami czy stopami procentowymi. Czytanie takich treści pozwala zwiększyć wiedzę na temat finansów i wzmacnia świadomość ekonomiczną.
Dołącz do newslettera
Pozostałe artykuły - Finanse i nie tylko
Ważne linki
Na skróty
Katalog franczyz
Kwoty inwestycji