Korzyści systemu kontroli dostępu dla pracowników i pracodawców

Data dodania: 31 stycznia 2024

Wielu pracodawców zastanawia się, jak zadbać o bezpieczeństwo w pracy, a jednocześnie nie wydawać dużych pieniędzy. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Doskonale sprawdzi się system kontroli dostępu. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym jest system kontroli dostępu?

Ochrona krytycznej infrastruktury, ale też hal przemysłowych, magazynów czy nawet biurowców nie polega tylko i wyłącznie na zastosowaniu mocnych zamków. Także stosowanie ochrony nie zawsze się sprawdza. Natomiast coraz większą popularnością cieszą się systemy kontroli dostępu. Są to rozwiązania bardzo praktyczne, ale też efektywne. Kontrola dostępu pozwala na zdalne sterowanie drzwiami w danym budynku czy obiekcie. Do tego celu wykorzystuje się odpowiedni system oprogramowania, ale też uwierzytelnienia. Dzięki temu każdy pracownik może zostać upoważniony do dostępu w dane miejsce. Jednocześnie w miejscach, gdzie trzeba zapewnić szczególne bezpieczeństwo tylko i wyłącznie wybrane osoby mają dostęp do danej strefy. System składa się ze specjalnej przegrody oraz urządzenia, które jest uwierzytelnieniem tożsamości osoby upoważnionej. Przegrody mogą zostać otwarte przy użyciu np. kart zbliżeniowych, specjalnej aplikacji czy np. odcisku palca.

Zalety korzystania z systemu kontroli dostępu

System kontroli dostępu rzeczywiście pozwala na ograniczenie kosztów, a przy tym zapewnia naprawdę dobrą kontrolę metod dostępu. Dzięki temu zyskuje się najwyższy poziom bezpieczeństwa. Na bieżąco można obserwować kto i kiedy korzystał ze swojej karty czy czytnika. Trzeba również wiedzieć, że wykorzystując system kontroli dostępu można sporo zaoszczędzić, w końcu nie ma konieczności zatrudniania dodatkowych firm ochroniarskich. Ponosi się tak naprawdę tylko jeden wydatek w momencie instalacji oprogramowania i montażu. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć, że system kontroli dostępu może współpracować np. z instalacją przeciwpożarową. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie sprawnej i szybkiej ewakuacji.

Co daje system kontroli dostępu?

System kontroli dostępu pozwala na szybkie i sprawne zarządzanie. Sami ustalacie, kto i kiedy ma dostęp do danego pomieszczenia czy strefy. Jednocześnie możecie zdecydować, że tylko konkretna grupa pracowników ma dostęp do danych pomieszczeń. W ten sposób nie trzeba się martwić, że osoby nieupoważnione wejdą do danego pomieszczenia. Samodzielnie możecie również ustawić godziny, w których personel może korzystać z konkretnych pomieszczeń. Jednocześnie macie możliwość kontroli pracowników, więc możecie sprawdzać nie tylko jak pracują, ale też czy w trakcie pracy nie wychodzą bądź też nie spóźniają się do pracy. Takie rozwiązanie rzeczywiście zwiększa nie tylko bezpieczeństwo, ale też pozwala na uzyskanie lepszej kontroli nad pracownikami. Do tego wszystkiego w żadnym wypadku nie trzeba już obawiać się, że osoby nieupoważnione będą wchodzić do pomieszczeń służbowych, gdzie np. przechowywane są szczególnie ważne dokumenty. Wy jako pracodawcy możecie rzeczywiście sporo zyskać, a przy tym koszty systemu kontroli dostępu nie są wysokie. Możecie też zdecydować, czy najlepszym rozwiązaniem jest czytnik karty, PIN, czy odcisk palca. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć o tym, że zyskujecie w oczach klientów. W końcu Wasza firma wydaje się bardziej profesjonalna i do tego nowoczesna.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design