Spar Group wycofuje się z Polski

Data dodania: 4 lipca 2024
Kategoria:

O tym, że chce sprzedać polską sieć sklepów Spar Group poinformował już we wrześniu ubiegłego roku. Teraz udało się znaleźć kupca.

Grupa osiągnęła znaczący kamień milowy w podpisaniu kluczowych warunków ze stroną trzecią w odniesieniu do planowanego zbycia. Zainteresowana strona wyraziła swoje zobowiązanie do dalszego prowadzenia marki Spar w Polsce - poinformował w komunikacie Spar Group.

Wiadomo więc, że wszystkie sprzedawane sklepy, których obecnie jest blisko 180, mają nadal działać pod logo Spar. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca tego roku finansowego.

Gdy we wrześniu 2023 roku Spar ogłaszał chęć sprzedaży swojego biznesu w Polsce, posiadał 212 sklepów, dwa centra logistyczne oraz firmę produkującą dania gotowe. Dziewięć miesięcy później udało się znaleźć kupca. W komunikacie nie ujawniono jednak kim jest tajemniczy nabywca, ani nawet z jakiego kraju pochodzi.

W ten sposób skończy się historia Spar Group w Polsce, która trwała niecałe sześć lat. Na naszym rynku marka pojawiła się w 2018 roku w wyniku przejęcia zadłużonej sieci supermarketów Piotr i Paweł. Wtedy to 66 lokalizacji zakupionych za symboliczne 1 euro zmieniło nazwę na Spar, Eurospar i Spar Express. Na koniec roku finansowego 2023 działało 208 sklepów, o 28 więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design