Jaki terminal płatniczy będzie odpowiedni dla Twojego biznesu? Podpowiadamy!

Data dodania: 31 sierpnia 2022

Wielu sprzedawców boryka się z problemem poszukiwania terminala płatniczego, który będzie najlepiej pasował do ich działalności. Do wyboru jest wiele różnych typów terminali kart kredytowych i wiadomo tylko, że potrzebujesz takiego, który pomoże Twojej firmie działać najefektywniej.

Dla wielu osób terminal płatniczy jest tylko niewiele znaczącym urządzeniem, z którego rzadko się korzysta. Tymczasem wybór odpowiedniego terminala może pomóc Ci zwiększyć zyski. Przyjrzyjmy się niektórym terminalom kart kredytowych i rodzajom firm, które najlepiej pasują do ich funkcji.

Tradycyjny detaliczny terminal płatniczy do obsługi kart kredytowych

Firmy, takie jak sklepy detaliczne lub restauracje, wymagają interakcji twarzą w twarz z klientami, dlatego transakcje kartą kredytową z nimi odbywają się wyłącznie osobiście. Są one określane jako transakcje „w obecności karty”, co w zasadzie oznacza po prostu, że karta kredytowa i jej posiadacz są fizycznie obecni w momencie sprzedaży. W przypadku tego typu transakcji najlepszą opcją jest nablatowy terminal płatniczy zainstalowany w punkcie sprzedaży (POS).

Terminale do obsługi kart kredytowych nablatowe umożliwiają przeciąganie lub zbliżanie kart kredytowych klientów przez czytnik kart w celu przetworzenia transakcji. Jeśli chcesz dodać PIN Pad, włączasz większe bezpieczeństwo, a w takim przypadku możesz również przetwarzać karty debetowe i karty EBT. W przypadku takich terminali istnieje również możliwość dodania drukarki do terminala na blacie. Następnie możesz wydrukować pokwitowanie, które podpisuje klient (i które zachowujesz), a kopia jest drukowana również dla klienta.

Chociaż transakcje w obecności karty są standardem, możliwe jest również użycie nablatowych terminali płatniczych w sytuacji „braku karty” (CNP). Sprzedawcy, którzy przyjmują zamówienia pocztowe, telefoniczne/faksowe lub internetowe, mogą wprowadzić dane karty kredytowej do terminala w celu przetworzenia sprzedaży.

Mobilne i bezprzewodowe terminale płatnicze

Poza tradycyjną sprzedażą detaliczną są terminale mobilne i bezprzewodowe. Przed podjęciem decyzji o zakupie takiego urządzenia warto wiedzieć, jak działa terminal płatniczy każdego rodzaju i czym różnią się modele stacjonarne od mobilnych. Zazwyczaj mobilne terminale płatnicze najlepiej sprawdzają się w przypadku sprzedawców i specjalistów ds. usług, którzy działają w terenie i potrzebują płatności pobieranych w domu klienta. Mobilne i bezprzewodowe terminale kart kredytowych działają przez połączenie internetowe (za pośrednictwem Wi-Fi lub sieci komórkowej).

Urządzenia te zyskują również na popularności w handlu i hotelarstwie. Dzięki funkcjom mobilnym detaliści mogą inicjować sprzedaż w sklepie, podczas gdy personel restauracji może zapewnić klientom możliwość skorzystania z kasy. Usprawnia to proces realizacji transakcji i poprawia wrażenia gości.

Polecane rozwiązania terminali płatniczych do różnych zastosowań

Powyższe rozwiązania płatnicze to nasze najlepsze rekomendacje dla firm, które potrzebują terminala płatniczego przyjaznego dla urządzeń mobilnych. Wiele firm oferuje czytniki mobilne dla małych i średnich firm, które zatrudniają handlowców, którzy chcą akceptować płatności mobilne w dowolnym miejscu, w którym prowadzą działalność. Nie mając absolutnie żadnego dodatkowego sprzętu do zakupu, wystarczy pobrać aplikację na swoje urządzenie mobilne, aktywować aplikację i od razu mieć pod ręką terminal płatniczy. To rozwiązanie do przetwarzania płatności mobilnych jest kompatybilne z systemami operacyjnymi iPhone, Android i RIM i jest obsługiwane przez wszystkich głównych dostawców usług bezprzewodowych.

Bezprzewodowe terminale płatnicze mogą być również rozwiązaniem przetwarzającym płatności, którego potrzebuje Twoja firma. Są kompaktowe i przenośne, a dzięki bezpieczniejszemu przetwarzaniu pozwalają na bieżąco ze sprzedażą w terenie. Terminale mobilne i bezprzewodowe umożliwiają sprzedawcom wyjście poza tradycyjne punkty sprzedaży i operacje wyłącznie gotówkowe.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design