Ciepły płaszcz męski – na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Data dodania: 29 października 2020
Foto: Lancerto

Dobrej jakości płaszcz jest obowiązkowym elementem garderoby każdego eleganckiego mężczyzny. Będzie idealny do stylizacji formalnych, ale można go z powodzeniem nosić także do stylizacji casualowych. Jednak najważniejsze, by był ciepły.

Po płaszcz sięgamy wtedy, kiedy temperatury dość drastycznie spadają. Oprócz tego, że chcemy stylowo wyglądać, ważne jest dla nas, by było nam ciepło. Nie każdy płaszcz zapewni to w takim samym stopniu. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tego, jak zbudowany jest płaszcz i jakie tkaniny zapewnią maksimum komfortu.

Konstrukcja płaszcza męskiego wspierająca utrzymanie ciepła

Najczęściej podczas wyboru odzienia wierzchniego koncentrujemy się na jego zewnętrznej warstwie. I słusznie, to ona w największym stopniu warunkuje, czy będzie nam ciepło, ale nie jest to jedyny element płaszcza, który za to odpowiada. Zwróćmy uwagę także na podszewkę. W każdym płaszczu może być ona nieco inna, a wbrew pozorom wiele od niej zależy.

Pierwszym typem jest poszewka jednowarstwowa naturalna lub sztuczna. Dość dobrze izoluje ciepło, mimo to nie będzie ocieplać. Przed wiatrem i chłodem znacznie lepiej chroni podszewka z watoliną. Chłonie wodę, ale jest przy tym ciężka i musimy się nastawić na konieczność czyszczenia chemicznego. Równie dobre właściwości termoizolacyjne mają podszewki z włókniną. Ich przewagą nad poprzednimi jest mniejsza waga i to, że się nie odkształcają.

Jeżeli mamy taką możliwość, kupmy płaszcz z podszewką pikowaną, to właśnie ona ma najlepsze właściwości. Podszewkę stanowią zszyte ze sobą dwie tkaniny i warstwa termoizolacyjna. W części przypadków podszewkę można odpiąć.

Materiały płaszczy męskich – jakie wybierać, by nie marznąć

Przechodzimy do najważniejszej części płaszcza, czyli jego części zewnętrznej. Czasem na pozór wyglądające podobnie podszewki, mają inne właściwości. Tak samo jest z całym płaszczem. Na pierwszy rzut oka płaszcze mogą być do siebie podobne, ale potem okazuje się, że ceny i skład są diametralnie różne. Nie wszystkie materiały, z jakich szyje się płaszcze, mają takie same właściwości termoizolacyjne.
Jeśli szukamy czegoś, co zapewni maksimum komfortu, a przy tym zamierzamy kupić coś na lata, skupmy się na wełnie. Może to być klasyczna wełna owcza, ale ponadto dobra jest alpaka, merino, kaszmir. Warto przy tym zwrócić uwagę na gramaturę. Dobrej jakości jest na przykład każdy płaszcz męski Lancerto. Niezależnie od tego, na który fason się zdecydujemy, płaszcz będziemy nosić przez długi czas i bez względu na warunki atmosferyczne będzie nam w nim ciepło.

Zimowe dodatki męskie, które warto mieć

Elegancka stylizacja to nie tylko płaszcz, spodnie i marynarka, ale też wszystkie dodatki. Jeśli chcemy dodać smaczku naszej zimowej stylizacji, nie może zabraknąć takich elementów, jak długi szal, skórzane rękawiczki i odpowiednie nakrycie głowy. W zależności od płaszcza może to być na przykład kapelusz, wełniana czapka albo kaszkiet. Do tego warto wyposażyć się w skórzaną torbę. Będzie prezentować się z płaszczem znacznie lepiej niż niedbale narzucony na ramię plecak.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design