Żabka uruchamiła program „Tu i teraz”

Data dodania: 13 kwietnia 2021
Kategoria:
Foto: Program "Tu i teraz"

Foto: Program "Tu i teraz"

Program "Tu i teraz" został stworzony, aby ułatwić franczyzobiorcom sieci Żabka pozyskanie pracowników tymczasowych. Mimo że franczyzobiorcy jako prywatni przedsiębiorcy odpowiadają samodzielnie za rekrutację w swoich sklepach, teraz otrzymują znaczące wsparcie dzięki nowemu programowi.

W ramach programu, Żabka współdziała z Agencjami Pracy, delegując dodatkowych pracowników do wsparcia sklepów sygnalizujących chwilową potrzebę. Franczyzobiorcy nie zobowiązują się do długotrwałej umowy z tymczasowym personelem, a rozliczają się tylko za faktycznie przepracowane godziny z Agencją. Usługa została wprowadzona 16 marca bieżącego roku.

Znalezienie odpowiedniej osoby do pracy, zwłaszcza w sytuacji braku czasu na rekrutację, jest trudnym zadaniem. Franczyzobiorcy sieci Żabka, będący niezależnymi przedsiębiorcami, samodzielnie zatrudniają pracowników w swoich sklepach. W całej sieci w Polsce pracuje około 25 tysięcy osób. Jak w każdej branży, również w handlu, zdarzają się sytuacje wymagające szybkiego znalezienia dodatkowego wsparcia. Nowy program "Tu i teraz" jest odpowiedzią na te potrzeby.

Usprawnienie procesu rekrutacji

Przemysław Kijewski, dyrektor operacyjny Żabki Polska, podkreśla, że celem programu jest maksymalne ułatwienie franczyzobiorcom prowadzenia sklepów pod szyldem Żabka, szczególnie w sytuacjach tymczasowego niedoboru personelu. Współpraca z Agencjami Pracy ma na celu odciążenie franczyzobiorców od poszukiwania pracowników tymczasowych. Program cieszy się entuzjastycznym przyjęciem wśród franczyzobiorców.

Procedury formalne i elastyczność rozwiązania

Wszystkie formalności związane z zatrudnieniem pracownika leżą po stronie Agencji. Franczyzobiorca, po zakończeniu współpracy, rozlicza tylko przepracowane godziny i otrzymuje fakturę VAT. To rozwiązanie jest wygodne i elastyczne, pozwalając na optymalizację pracy w sklepie przy kosztach zależnych od rzeczywistego czasu pracy.

Pozytywne doświadczenia franczyzobiorców

Rafał Szczygieł, franczyzobiorca Żabki z Poznania, był jednym z pierwszych, którzy skorzystali z usługi "Tu i teraz". Zgłoszenie o potrzebie dodatkowego pracownika złożył w związku z dużą dostawą do sklepu. Cały proces przebiegł sprawnie, a zatowarowanie magazynu okazało się efektywniejsze niż planowane. Dzięki dodatkowemu pracownikowi, kolejne dostawy będą łatwiejsze do zarządzania przez stały zespół.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: ok. 5000 zł
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: brak
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design