Żabka sprzedana

Data dodania: 22 lutego 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com

CVC Capital Partners (“CVC”), jedna z wiodących firm private equity i doradztwa inwestycyjnego na świecie nabyła spółkę Żabka Polska od Mid Europa Partners (MEP). Do sfinalizowania akwizycji wystarczy już tylko pozyskanie koniecznych zgód wynikających z uwarunkowań prawnych.

Żabka Polska jest właścicielem sieci sklepów spożywczych segmentu „modern convenience” działających pod markami Żabka i Freshmarket. Przez dziewiętnaście lat swego działania Żabka zdobyła pozycję lidera tego segmentu. Zaczynając od pierwszych sklepów w Poznaniu, urosła do ogólnopolskiej sieci posiadającej ok. 4.500 sklepów franczyzowych prowadzonych przez ok. 3.000 przedsiębiorców.

István Szőke, partner w CVC, powiedział: „Jestem zadowolony, że mogę ogłosić drugą inwestycję CVC w Polsce, co świadczy o naszym długoterminowym zaangażowaniu w tym kraju i całym regionie Europy Środkowej. Mamy silny zespół w Warszawie oraz globalny zasięg, a więc dwie rzeczy, które są niezbędne do tego, aby skutecznie wspierać rozwój naszych spółek w Polsce.”

Krzysztof Krawczyk, szef CVC w Polsce, dodał: „Żabka jest niekwestionowanym liderem w segmencie „modern convenience”, posiadającym wysokiej jakości model biznesowy i utalentowany zespół. Cieszymy się na współpracę z zarządem, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał rynkowy i rozwijać wspólnie z franczyzobiorcami obecną sieć sklepów tworząc tym samym w obrębie segmentu modern convenience standard do naśladowania na świecie.”

Prezes Zarządu Żabki Tomasz Suchański dodał z kolei, że międzynarodowe doświadczenie w branży detalicznej jakie ma CVC oraz zrozumienie lokalnego rynku są bezcennym kapitałem dla dalszego rozwoju popularnej sieci sklepów.

Strony biorące udział w transakcji nie ujawniają jej ceny. Spekulowano, że MEP chciał otrzymać za swoje aktywa około 5 mld zł. To górna granica potencjalnych wycen spółek z tej branży.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design