Właściciel sieci pizzerii kupuje akcje PizzaPortal.pl

Data dodania: 4 kwietnia 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Większościowy pakiet akcji PizzaPortal.pl przejdzie do AmRest.
Większościowy pakiet akcji PizzaPortal.pl przejdzie do AmRest.

AmRest przejmuje większościowy pakiet udziałów największego integratora internetowego zbierającego oferty ponad 2,5 tys. restauracji w blisko 400 miastach w Polsce.

Zarząd spółki poinformował o podpisaniu umowy inwestycyjnej pomiędzy AmRest, Delivery Hero GmbH z siedzibą w Berlinie oraz Restaurant Partner Polska (RPP) z siedzibą w Łodzi. Jej przedmiotem jest nabycie przez spółkę nowo wyemitowanych udziałów w RPP od Delivery Hero.

W efekcie AmRest stanie się większościowym udziałowcem, posiadającym 51 proc. udziałów w RPP. Pozostała część udziałów (49 proc.) pozostanie w posiadaniu Delivery Hero.

Delivery Hero jest światowym liderem w segmencie serwisów do zamawiania posiłków online. RPP prowadzi platformę PizzaPortal.pl - agregator zbierający oferty ponad 2,5 tys. restauracji w blisko 400 miastach w Polsce.

Zgodnie z założeniami umowy AmRest rozpocznie również współpracę z serwisami zarządzanymi przez Delivery Hero w Republice Czeskiej i na Węgrzech - DameJidlo.cz i NetPincér.hu. Obie platformy są liderami rynku w segmencie zamówień jedzenia online.

Intencją stron jest zakończenie transakcji w nadchodzących tygodniach, co nastąpi po spełnieniu się warunków wskazanych w umowie.
Przewiduje się, że platformy PizzaPortal.pl, DameJidlo.cz i NetPincér.hu wzmocnią operacyjnie kanał sprzedaży z dostawą do domu w portfelu AmRest.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design