Receptura KFC dla każdego?

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: pixabay.com
Receptura KFC dla każdego?

2/3 łyżeczki soli, 1/2 łyżeczki tymianku, 1/2 łyżeczki bazylii... - tak zaczyna się ujawniony przypadkowo przepis na super-hiper-tajną łamane na specjalnego znaczenia panierkę KFC. Chyba.

Zaczęło się niewinnie. Jeden z krewnych Harlanda Sandersa - twórcy i zalożyciela KFC - udzielił wywiadu dziennikarzowi gazety Chicago Tribune. Ciotką Joe Lendingtona była Claudia Lendington - druga żona Sandersa. Podczas rozmowy Joe pokazał dziennikarzowi jej notatnik, gdzie obaj znaleźli listę 11 składników panierki. Joe Lendignton potwierdził, że chodzi właśnie o tę legendarną panierkę, która stałą się jedną z podwalin sukcesu Kentucky Fried Chicken. Nadmienił nawet, że mieszał jej składniki, gdy był małym chłopcem. Twierdzi, że pomagał wujowi iciotce, pracując na strychu nad garażem Sandersów. Joe nie miał nic przeciwko temu, by dziennikarz podał przepis dalej. Cóż, w takim razie poznajmy go wszyscy. W 2 filiżankach mąki należy rozprowadzić:

2/3 łyżeczki soli
1/2 łyżeczki tymianku
1/2 łyżeczki bazylii
1/3 łyżeczki oregano
1 łyżeczka soli selerowej
1 łyżeczka pieprzu czarnego
1 łyżeczka gorczycy
4 łyżeczki suszonej papryki
2 łyżeczki soli czosnkowej
1 łyżeczka proszkowanego imbiru
3 łyżeczki białego pieprzu

Doniosłość tego odkrycia deprecjonuje samo KFC, które od lat strzeże receptury, twierdząc, że oryginał przepisu spoczywa ona w sejfie. Cóż, może nie jest to jedyna kopia? Również pan Ledndington lekko się zreflektował - mówi obecnie, iż nie wie czy to jest w rzeczywistosci oryginalny przepis. Wcześniej twierdził jednak, że najbardziej oryginalnym skłądnikiem jest biały pieprz, który w latach 50. był mało znany i rzadko wykorzystywany. Dodaje też, że Sanders był człowiekiem dość skąpym, bo Joe w zamian za pracę na strychu mógł się kąpać w basenie Sandersów. Niezbyt wysoka cena.

Warto przy okazji zauważyć, że Sanders był fatalnym biznesmenem, zdradzał żonę i podczas kłótni śmiertelnie postrzelił właściciela konkurencyjnej stacji benzynowej. Swój koncept sprzedał zaledwie za 2 mln dolarów, później próbował dochodzić od KFC znacznie większej sumy. Na dodatek firma prawdopodobnie nie wykorzystuje dziś jego przepisu, czyli „sekretnej mieszanki 11 ziół i przypraw”. Mówił to sam Sanders, określając przepis KFC jako coś, co nie smakowałoby nawet jego psom.

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram