Pudełka kartonowe ozdobne – idealne dla e-commerce

Data dodania: 30 sierpnia 2022

Pudełka ozdobne umożliwiają szybkie pakowanie prezentów, ale tego rodzaju opakowania doskonale sprawdzą się również w e-commerce. Teraz klienci zwracają uwagę nie tylko na sam produkt, ale także na wygląd paczki, co przekłada się na ocenę sklepu. Sprawdź jak warto zapakować towary do wysyłki i jak zaskoczyć swoich klientów.

Dlaczego opakowanie jest tak ważne?

W sieci istnieje tak wiele sklepów oferujących podobne produkty, że trudno przykuć uwagę odbiorców wyłącznie jakością towaru. Coraz więcej sprzedających dba też o najwyższe standardy zdjęć, opisów oraz o wygląd witryny, więc i w tych dziedzinach trudno o oryginalność. Pozostaje więc opakowanie, a tu pole do popisu jest naprawdę duże. Po pierwsze, wciąż wielu sprzedających lekceważy tę kwestię, stwierdzając, że przygotowywanie paczki w oryginalny sposób to po prostu zbędny wydatek i strata czasu. Po drugie, współcześnie producenci opakowań zapewniają niemal nieograniczone możliwości personalizacji pudełek. Po trzecie, inwestycja w opakowania jest wciąż tańsza niż inwestycja w spoty i banery, a bywa tak samo skuteczna pod względem marketingowym. Zaprojektowanie firmowej przesyłki jest więc jednym z lepszych sposobów, by wyróżnić się czymś na rynku.

Pudełka kartonowe ozdobne małe

Do pakowania mniejszych produktów sprawdzą się pudełka fasonowe. Ten rodzaj kartonów to aktualny hit w branży opakowań. Nie bez przyczyny. Najważniejszą zaletą jest elegancki krój. Kolejną – brak konieczności używania taśmy, górną klapę wystarczy po prostu wsunąć w otwory, żeby zamknąć pudełko. Możesz także wybrać karton fasonowy z paskiem klejowym. Dzięki temu szybko zabezpieczysz przesyłkę przed otwarciem, nie psując efektu wizualnego. Niewątpliwym plusem stosowania kartonów fasonowych jest też łatwość składania. Co więcej, przed złożeniem zajmują bardzo mało miejsca, więc dobrze wykorzystasz przestrzeń w sowim magazynie. Karton fasonowy warto także nieco przyozdobić w środku. Zrobisz to za pomocą kolorowych wypełniaczy np. bibuły lub skrawków papieru. Sam produkt także możesz owinąć w arkusz bibuły przed włożeniem do pudełka. Dzięki temu klient będzie miał wrażenie, że otrzymał nie tyle zamówiony przez siebie produkt, co raczej prezent-niespodziankę, a to wywoła pozytywne skojarzenia z Twoją marką. Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz kupić pudełka fasonowe ozdobne, zajrzyj na tę stronę: https://kartony24.eu/pudelka-kartonowe-ozdobne.

Dlaczego warto kupić różowe pudełko ozdobne?

Mawia się, że kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. To prawda! Podobnie jest w segmencie opakowań. Oczywiście możesz zdecydować się na spersonalizowane pudełko ozdobne w białym lub szarym kolorze z logiem firmy, ono dobrze spełni swoją rolę marketingową, ale czasami warto postawić na nieco odważniejszy design. Pamiętaj, że w biznesie liczy się oryginalność, klienci muszą przecież zapamiętać Twój sklep. Sprzedajesz kosmetyki? Postaw na opakowanie w kolorach wyrazistego różu. Prowadzisz sklep z zabawkami? Zaprojektuj serię kolorowych pudełek z uśmiechniętymi emotikonami. Oczywiście odważna stylistyka nie pasuje do wszystkich produktów, ale w przypadku niektórych towarów taki design jest uzasadniony i przyczyni się do popularyzacji marki.

Kartony ozdobne duże

Pudełka fasonowe zazwyczaj wykorzystuje się do wysyłki niewielkich rzeczy np. galanterii, zabawek czy książek, ale niektórzy producenci mają w swojej ofercie także większe modele. W przypadku przedmiotów o naprawdę dużych rozmiarach, można wybrać też ozdobne kartony klapowe. Białe opakowanie posłuży jako baza pod taśmę z firmowym nadrukiem i hasłem reklamowym. W ofercie są także pudełka klapowe z gotowymi nadrukami. Oczywiście zawsze istnieje możliwość personalizacji, czyli przygotowania ozdobnej grafiki dostosowanej do Twoich potrzeb.

Gdzie kupić ozdobne pudełka?

Pudełka ozdobne są dostępne w niektórych sklepach stacjonarnych z artykułami papierniczymi, ale to w sieci znajdziesz najwięcej wzorów. Ponadto, na stronach producentów online możesz skorzystać ze specjalnych kreatorów do tworzenia własnych opakowań ozdobnych lub zlecić zaprojektowanie ozdobnego kartonu profesjonalnym grafikom z firmy. Dodatkowymi zaletami zakupów w sieci są bardziej atrakcyjne ceny i oszczędność czasu.

Ile kosztuje karton?

Koszt pudełka ozdobnego zależy od kilku czynników: od rozmiaru, nadruku, fasonu i od ilości zamawianych sztuk. Nie jest to jednak duży wydatek. Nawet za większe modele z nadrukiem zapłacisz kilka złotych, a przy składaniu dużego zamówienia możesz liczyć na ponad pięćdziesiąt procent rabatu!

Pudełka ozdobne to idealna propozycja dla wszystkich przedsiębiorców działających w sektorze e-commerce. Zapewniają oryginalny i profesjonalny wygląd przesyłki, zarazem skutecznie zabezpieczając towary przed uszkodzeniami.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design