Przychody partnerów Spectrum zależą od ich zaangażowania

Data dodania: 21 sierpnia 2023
Kategoria:

Partnerzy Domu Ubezpieczeniowego Spectrum mogą liczyć na szerokie wsparcie na początku i w trakcie działalności. Świeżo upieczony agent ubezpieczeniowy może skorzystać z trzymiesięcznego start-upu, dzięki czemu szybciej uzyska rentowność. Wszyscy partnerzy sieci otrzymują dostęp do nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

Do sieci Domu Ubezpieczeniowego Spectrum należy już blisko 300 placówek, z czego 8 to modelowe oddziały własne, które służą m.in. do celów szkoleniowych. Spectrum chce jednak docierać do jeszcze szerszej grupy odbiorców, dlatego cały czas prowadzi otwartą rekrutację i systematyczne cykle wdrożeniowe.

Szukamy partnerów biznesowych, którzy wiedzą, jak pracować z klientem i są otwarci na zdobycie nowej, eksperckiej wiedzy. Doradztwo ubezpieczeniowe to dziedzina, która wymaga umiejętności interpersonalnych połączonych z solidnym przygotowaniem merytorycznym. Podczas szkoleń przekazujemy wiedzę o ubezpieczeniach i technikach sprzedaży od podstaw, a wykorzystanie jej w praktyce wymaga m.in. responsywności, umiejętnego słuchania czy sprawnego kojarzenia faktów. Oprócz cech wpływających na jakość świadczonego doradztwa ubezpieczeniowego liczy się też przedsiębiorcza, odpowiedzialna i zaangażowana postawa, która determinuje sukces całego przedsięwzięcia – mówi prezes multiagencji Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, Artur Zajdel.

Formalne wymogi, jakie musi spełnić kandydat na doradcę ubezpieczeniowego, to minimum średnie wykształcenie i pełna zdolność do czynności prawnych. Kandydat taki nie może także widnieć w Krajowym Rejestrze Karnym jako osoba skazana za umyślne popełnienie przestępstwa z określonych kategorii.

Działalność we współpracy z Domem Ubezpieczeniowym Spectrum można rozpocząć przy niewielkich nakładach finansowych na starcie. Firma oferuje m.in. możliwość prowadzenia oddziału mobilnego (bez placówki stacjonarnej) - do tego potrzeba jedynie telefonu, komputera i drukarki. Z kolei otwarcie tradycyjnej placówki wiąże się z kosztami wynajęcia, oznakowania i wyposażenia lokalu. Istnieje też możliwość nawiązania współpracy ze Spectrum przez przedsiębiorców, którzy prowadzą już placówki z innego typu ofertą, zaś ubezpieczenia mają stanowić jej uzupełnienie.

Źródłem przychodów w ubezpieczeniach jest prowizja od wystawionych polis. Zatem miesięczny wynik zależy wyłącznie od zaangażowania przedsiębiorcy – podkreśla Artur Zajdel.

Dla świeżo upieczonego agenta skuteczną pomocą może się okazać trzymiesięczny program start-up dostępny w Spectrum. Obejmuje on praktykę poszczególnych aspektów sprzedażowych pod okiem mentora. - Partnerzy, którzy korzystają z tej formy wsparcia, zazwyczaj szybko osiągają rentowność i zaczynają powiększać swój zysk – mówi Artur Zajdel.

Dom Ubezpieczeniowy Spectrum nieustannie też dba o to, by pozostać liderem innowacji w zakresie rozwiązań technologicznych. Wszyscy partnerzy sieci otrzymują dostęp do systemu SADUS All in #1, czyli nowatorskiego kombajnu narzędzi dla doradcy ubezpieczeniowego. Równolegle firma rozwija aplikacje dla agenta i klienta oraz planujemy kolejne udogodnienia, które podniosą komfort pracy i usprawnią obsługę.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: już od 0 zł (zależnie od modelu działalności, koszty dotyczą oznakowania i wyposażenia biura)
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: brak
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design