Epaka.pl - ponad 5 milionów paczek

Data dodania: 8 marca 2021
Kategoria:
Foto: Epaka.pl
Foto: Epaka.pl

Tyle w ubiegłym roku obsłużyła epaka.pl, broker kurierski, który dysponuje obecnie największą siecią punktów franczyzowych.   

Epaka.pl jest obecna na rynku od ponad 11 lat. Pandemia spowodowała ogromny wzrost zainteresowania siecią, zarówno ze strony klientów nadających paczki w istniejących oddziałach, jak i osób zainteresowanych otwarciem punktów w nowych lokalizacjach.

– W 2020 roku otworzyliśmy ponad 90 nowych oddziałów franczyzowych. Warto podkreślić, iż nasi obecni partnerzy otwierają kolejne oddziały, mając już doświadczenie, widząc progres paczkowy oraz ogromny potencjał branży. Zainteresowanie siecią wzrosło nie tylko dzięki pandemii, ale przede wszystkim dzięki rekomendacjom i dobrym opiniom naszych partnerów – mówi Joanna Kuśmierczyk.

Aby otworzyć swój własny punkt epaka.pl, należy się liczyć z maksymalną początkową inwestycja w kwocie 19 900 zł brutto. Zawiera ona całe wyposażenie lokalu, od mebli po niezbędny sprzęt, reklamę, szkolenia, licencję, know-how etc. Jednak wiele osób zainteresowanych współpracą z siecią dysponuje już częścią sprzętu – w tej sytuacji wysokość tej kwoty podlega negocjacjom.

Punkty zajmują się stricte obsługą przesyłek kurierskich. Klienci mogą w nich nadać lub odebrać paczkę, m.in. korzystając z usługi Paczka w Ruchu, UPS Access Point czy InPost POP. – Jesteśmy w trakcie rozmów z innymi firmami, po to aby ten wachlarz usług i firm, z którymi współpracujemy, był jak największy i dawał naszym partnerom możliwość jak największego zarobku – dodaje Joanna Kuśmierczyk.

Estymacja średnich zysków i prowizje przedstawiane są już podczas pierwszych rozmów z potencjalnymi partnerami. To od ich zaangażowania, energii, predyspozycji zarówno personalnych jak i sprzedażowych zależy powodzenie biznesu. – Niektóre oddziały wypracowują rentowność po miesiącu, niektóre potrzebują 3 miesięcy, czasem jest to pół roku i więcej. Zyski są zależne, od ilości obsłużonych paczek, od ilości pozyskanych klientów, od ilości sprzedaży np. kartonów i wielu innych paramentów, które składają się na całość zarobku naszego partnera – wyjaśnia Joanna Kuśmierczyk.

Na powodzenie biznesu duży wpływ ma lokalizacja punktu. Wybierając lokal na potrzeby działalności pod szyldem epaka.pl, należy się kierować szczególnie łatwością dojazdu, możliwością swobodnego zaparkowania oraz rozpoznawalnością miejsca przez mieszkańców.

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i sprawdź która franczyza będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: epaka.pl mini 499zł netto, epaka.pl 5 000zł netto
  • Opłata wstępna: epaka.pl mini 499zł netto, epaka.pl 16 000zł netto
  • Opłata bieżąca: epaka.pl mini 19,99zł netto miesięcznie, epaka.pl: od 7 miesiąca współpracy opłata 49zł, 99zł, 199zł brutto (w zależności od lokalizacji)
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design