Otwórz własny biznes fotowoltaiczny

Data dodania: 26 października 2020
Kategoria:
Foto: Concept Energy

Foto: Concept Energy

Szukasz pomysłu na nowe dochody w czasach pandemii? Masz szansę otworzyć własny biznes fotowoltaiczny na zasadach franczyzy bez wkładu własnego i ryzyka.

Pandemia to trudny okres dla biznesu w Polsce. Choć największy lockdown póki co za nami to wiele firm jeszcze dziś boryka się z problemami. W drugim kwartale 2020 r. Polska odnotowała największy spadek PKB w najnowszej historii. Według danych GUS produkt krajowy brutto zmniejszył się realnie o 8,2% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jak wynika z danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w marcu 2020 r. złożono 58,7 tys. wniosków dotyczących zawieszenia i likwidacji działalności gospodarczej. W identycznym okresie 2019 r. takich wniosków było 31,4 tys. To pokazuje jak bardzo pandemia uderzyła w małe i średnie polskie przedsiębiorstwa.

Jak zatem poradzić sobie na rynku w tym trudnym czasie? Świetnym pomysłem na rozwój biznesu i znalezienie nowych źródeł dochodu jest franczyza. Czasem potrzebne jest lekkie przebranżowienie, ale kiedy gra się o przyszłość własnej firmy, nawet to przestaje być problemem.

Są branże, które radzą sobie świetnie mimo trudnych okoliczności. Jedną z nich jest branża OZE. Mowa tu szczególnie o rynku fotowoltaiki (PV), który rozwija się najszybciej ze wszystkich sektorów OZE w Polsce. Moc zainstalowana instalacji fotowoltaicznych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym (KSE) 1 października 2020 r. wyniosła 2682,7 MW. Największy przyrost nowych mocy obserwowany jest w segmencie mikroinstalacji, co oznacza dużą aktywność prosumentów indywidualnych i biznesowych. Inwestują oni w panele fotowoltaiczne ze względów finansowych i ekologicznych. Dane wskazywać mogą na to, że do końca br. przekroczona zostanie bariera 3 tys. MW mocy. To spory potencjał biznesowy, którego aż szkoda nie wykorzystać.

Szukając więc rozwiązania na nowy albo dodatkowy biznes warto zainteresować się ofertami sprzedaży instalacji fotowoltaicznych na zasadach franczyzy. My zapraszamy do współpracy Partnerów z różnych branż, którzy posiadają doświadczenie w pracy z Klientami z sektora małych i średnich firm oraz rolnictwa. Pracujemy na różne sposoby, zależne od woli Partnera. Można jedynie przekazywać nam dane potencjalnych Klientów, samodzielnie sprzedawać instalacje fotowoltaiczne albo łączyć te opcje - mówi Agnieszka Kwiatkowska, Dyrektor Sieci Partnerskiej Concept Energy, firmy zajmującej się projektowaniem i montażem mikroinstalacji fotowoltaicznych dla przedsiębiorstw produkcyjnych, gospodarstw rolnych i administracji.

Biznes oparty na zasadach franczyzy dobrze prowadzić z odpowiedzialnym partnerem. Tylko taka współpraca przyniesie realne korzyści finansowe i zadowolenie po obu stronach. To w końcu nie czas na ryzykowanie dobrego imienia firmy, jak i zawartości portfela. Sprzedaż paneli fotowoltaicznych to szansa na świetne zarobki, ale warto pamiętać, że tylko doświadczony franczyzodawca zapewni nam wysokie prowizje. Sporym ułatwieniem jest to, że można wykorzystywać zbudowaną już bazę klientów.

W Concept Energy stawiamy na dwie ważne kwestie – ludzi i produkt. Przejrzyste zasady biznesowe pozwalają nam nie tylko zdobyć, ale i utrzymać zaufanie naszych Partnerów. Nasze przewagi nad konkurencją to pełna ekspertyza nośności dachu, analiza dokumentacji przyłączeniowej przy taryfach B i fakt, że jesteśmy autoryzowanym serwisem. Wystawiamy też elektroniczne faktury, przyczyniając się do ochrony środowiska i certyfikaty eco, mówiące o tym, że firma, która zamontowała u nas fotowoltaikę korzysta z zielonej energii - mówi Agnieszka Kwiatkowska, Dyrektor Sieci Partnerskiej Concept Energy. A dlaczego warto zostać naszym Partnerem? Chociażby ze względu na proste i dopasowane do oczekiwań zasady rozliczeń prowizji i brak kosztów początkowych. Przez cały okres trwania współpracy zapewniamy darmowe szkolenia, wsparcie merytoryczne i marketingowe oraz dostęp do wewnętrznej bazy wiedzy i systemu CRM. Concept Energy to profesjonalne doradztwo i działanie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasi specjaliści przygotowują pełną dokumentację, a wszystkie instalacje zaprojektowane przez naszą firmę są realizowane przez naszych certyfikowanych instalatorów. Warto dodać, że jesteśmy częścią grupy kapitałowej Sunrise Energy, która działa na najszybciej rozwijającym się i największym rynku energii słonecznej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. To tylko zwiększa naszą wiarygodność i podkreśla doświadczenie – dodaje.

Franczyza na odpowiednich zasadach współpracy i zaufany partner to zatem świetne rozwiązanie na nowe lub dodatkowe dochody dla firm z wielu branż. A sama fotowoltaika to produkt, który sprzedaje się świetnie nie tylko teraz, ale i z perspektywą na przyszłość.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design