Ostatni islandzki hamburger na monitoringu

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Bus Hostel Reykjaviku w Islandii

Proces starzenia się ostatniego hamburgera McDonalds'a, kupionego ponad sześć lat temu w kraju, w którym sieć zamknęła swoją działalność można obejrzeć na żywo w internecie.

Po światowym kryzysie gospodarczym McDonalds był zmuszony zamknąć wszystkie swoje restauracje w Islandii. Dzień przed ostatecznym terminem wyjścia z rynku, 30 października 2009 roku Hjörtur Smárason poszedł do McDonalds'a i kupił hamburgera. Jednak nie po to, by go zjeść. Islandczyk umieścił go w oryginalnym opakowaniu na półce w garażu.

Trzy lata później rozpakował go i zobaczył, że hamburger wygląda dokładnie tak, jak w chwili zakupu. Wówczas wpadł na oryginalny pomysł. Przekazał kanapkę Muzeum Narodowemu w Islandii, gdzie nietypowy eksponat znajdował się rok.

Obecnie jest na wystawie Bus Hostel Reykjaviku w Islandii. Oglądać ostatniego islandzkiego hamburgera można nie tylko na miejscu - eksponat filmują na żywo kamery w live stream wideo. W ten sposób internauci na całym świecie mogą śledzić zmiany, jakie zachodzą we flagowym produkcie McDonald's.

Kamera celuje obiektyw na stół, na którym znajduje się hamburger z frytkami pod szklanym kloszem. Gdyby nie poruszający się wzdłuż schodów hotelu ludzie, obraz byłby niemal statyczny. Sami Islandczycy podkreślają, że obserwacja zmian zachodzących w kanapce nie jest dynamiczną rozrywką i wymaga nieco cierpliwości. Przedsięwzięcie może zasłużyć na miano najnudniejszej relacji na żywo. Jednak trzeba przyznać, że jest to jednocześnie jedna z najbardziej oryginalnych transmisji.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram