Monetia szturmuje rynek obsługi kasowej

Data dodania: 10 stycznia 2018
Kategoria:
Foto: Monetia

Monetia, właściciel jednej z największych sieci placówek obsługujących transakcje gotówkowe, wygrała postępowania przetargowe na obsługę kolejnych urzędów podlegającym między innymi izbom skarbowym w kilku miastach.

Tym samym Monetia o blisko 43% zwiększyła liczbę obsługiwanych US w porównaniu do roku ubiegłego. Od nowego roku spółka będzie prowadzić swoje punkty w 163 urzędach skarbowych (m.in. w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy, Kielcach, Lublinie, Opolu oraz  Szczecinie).

Nowe kontrakty realizowane dla urzędów skarbowym oznaczają, że zwiększymy nasz udział w rynku outsourcingu transakcyjnego w sektorze publicznym z 30% do 40%. Niewątpliwie wpłynie to pozytywnie na wzrost przychodów i zysku generowanego przez Spółkę. W efekcie udaje nam się rozbudowywać ogólnopolską sieć naszych punktów, która będzie liczyć już blisko 800 placówek, z czego ponad 600 prowadzą nasi partnerzy – komentuje Piotr Zięba, wiceprezes Monetii. – Wszystkie nasze nowe punkty zostaną otwarte jeszcze w styczniu tego roku. Osoby odwiedzające urzędy skarbowe zyskają możliwość zapłaty np. wymaganych podatków, a koszty obsługi kasowej ponoszonej przez urzędy mogą spaść nawet o 60% – dodaje Zięba.

Oferta, dzięki której Monetia wygrała przetargi na obsługę nowych US-ów, dotyczy rozliczania transakcji gotówkowych oraz bezgotówkowych realizowanych na rzecz urzędu. Dodatkowo, osoby odwiedzające okienka kasowe w urzędach będą mogły opłacić tam bieżące rachunki, jak np. czynsz, raty kredytu lub opłaty abonamentowe, a także doładować kartę telefoniczną i wypłacić gotówkę poprzez POS. Wychodząc naprzeciw potrzebom ryku w urzędach skarbowych od stycznia 2018 możliwa będzie płatność kartami oraz popularnym BILKIEM.

Monetia jest krajową instytucją płatniczą, działającą na podstawie licencji KNF. Jako firma transakcyjna wyspecjalizowała się w świadczeniu obsługi takich instytucji jak urzędy skarbowe, jednostki samorządu terytorialnego, sądy oraz banki. Spółka zarządza siecią blisko 800  oddziałów w całej Polsce, a w ciągu roku obsługuje ponad 16 mln transakcji na łączną wartość ponad 4 mld zł.

Informacja o ofercie franczyzy Monetii znajduje się w naszej bazie konceptów sieciowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design