Kurczak w panierce wraca do Polski

Data dodania: 21 lutego 2017
Kategoria:
Foto: Western Chicken

Sieć restauracji specjalizująca się w daniach na bazie kurczaka zamknęła franczyzowe lokale za granicą i planuje błyskawiczny rozwój w Polsce.

Western Chicken, franczyzowa marka należąca do firmy Wojtex, która pod koniec ub.r. miała 24 punkty zapowiada dalszy rozwój sieci partnerskiej.

Liczba naszych lokali jest porównywalny do liczby otwarć w latach poprzednich, choć w 2016 roku odnotowaliśmy większe zainteresowanie konceptem. W tym roku planujemy otworzyć 20 nowych restauracji – mówi Wojciech Goduński, właściciel konceptu.

Dodaje, że w 2016 roku firma zdecydowała się na zamknięcie franczyzowych lokali za granicą i na razie nie planuje inwestycji w innych krajach.

W 2016 roku byliśmy zmuszeni do zamknięcia dwóch punktów Western Chicken zlokalizowanych poza granicami kraju. Niestety lokale te nie spełniały standardów sieci i dbając o wysoką jakość oraz pozytywny wizerunek naszej marki, wypowiedzieliśmy franczyzobiorcom umowy – tłumaczy Wojciech Goduński.

Aby otworzyć franczyzowy lokal Western Chicken nie trzeba mieć doświadczenia w branży gastronomicznej. Jednym z wymagań, która stawia firma jest prawo do użytkowania lokalu o powierzchni od 40 m² w galerii handlowej lub w lokalizacji o dużym natężeniu ruchu. Minimalna kwota inwestycji potrzebna na otwarcie lokalu wynosi 30 tys. zł.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design