KOKU Sushi stawia na budowanie społeczności

Data dodania: 10 sierpnia 2023
Autor: MK
Kategoria:

Lojalność konsumentów wobec marki to cel, jaki wyznaczają sobie wszystkie duże brandy. To właśnie ona sprawia, że ta, a nie inna restauracja staje się dla gości lokalem pierwszego wyboru. Franczyzy stoją przed wyzwaniem zbudowania jej na poziomie całej sieci. Dlatego KOKU Sushi od dłuższego czasu wprowadza rozwiązania, z których mogą korzystać wszyscy właściciele, którzy chcą stworzyć wokół swojego punktu silną społeczność.

– Zdobywanie nowych gości jest ważne, jednak to tylko połowa sukcesu. W dzisiejszych realiach największą siłą lokalu są bowiem osoby, które do niego regularnie wracają. I to właśnie na nich skupiamy obecnie swoje działania marketingowe, tworząc coraz bardziej zindywidualizowane oferty – mówi Urszula Olechno, współwłaścicielka sieci KOKU Sushi.

Oprócz menu zmieniającego się wraz z porami roku, sieć proponuje także sezonowe wkładki z daniami i napojami niedostępnymi w standardowej karcie, festiwale tematyczne, kolacje z szefami kuchni czy noce sushi. To odpowiedź na oczekiwania gości, którzy lubią próbować nowych rzeczy i są otwarci na doświadczenia wykraczające poza standardową wizytę w restauracji.

– Jednym z nieodłącznych elementów tworzenia lojalności jest sprawienie, aby każdy posiłek w lokalu był ciekawym przeżyciem. Zaskakujące propozycje, zgodne z najnowszymi trendami kulinarnymi, doskonałe wykonanie i profesjonalna obsługa to klucz do serca gości. Co ważne, wykreowanie takiej atmosfery jest w zasięgu możliwości wszystkich naszych franczyzobiorców. Przekazujemy im gotowe rozwiązania, które to ułatwiają. Dzięki nim lokal szybko zyskuje społeczność, którą łączy zamiłowanie do nowoczesnej kuchni japońskiej – tłumaczy Magdalena Matejczuk, manager sieci KOKU Sushi.

Oprócz tych działań wybrane lokale KOKU Sushi wprowadziły także ofertę lunch bufetu w godzinach wczesnopopołudniowych oraz cateringów obsługujących wesela, eventy i imprezy rodzinne czy firmowe.

–Chcemy być wszędzie tam, gdzie są nasi goście i spełniać ich oczekiwania w szerokim zakresie. Kolacja, urodziny, sushi w domu, podczas uroczystości czy w przerwie w pracy. Na każdą okazję staramy się mieć zindywidualizowaną ofertę dostosowaną do różnych oczekiwań współczesnych konsumentów – dodaje Urszula Olechno.

Nowe technologie w służbie lojalności

KOKU Sushi rozkochuje w sobie gości także przy użyciu nowoczesnych technologii. Intensywnie działa w mediach społecznościowych, a profil sieci na Instagramie nie bez przyczyny nazywa się @ilovekoku. Marka w swoim przekazie stawia na treści związane z bliskością, radością, ciepłymi uczuciami. Mówi o relacjach, spędzaniu czasu razem i czerpaniu przyjemności z jedzenia.

–Przekaz ten zapoczątkowaliśmy po szczycie pandemii, gdy na nowo powróciliśmy do rzeczywistości spotkań i wypadów na miasto. Ale został z nami do dziś, ponieważ świetnie oddaje ducha marki. Fani naszych profili na Facebooku, Instagramie czy TikToku bardzo doceniają tę bezpośredniość i emocje, jakie chcemy im przekazać – tłumaczy Magdalena Matejczuk.

Managerka sieci dodaje także, że media społecznościowe są świetnym narzędziem do podtrzymywania relacji i komunikacji z gośćmi.

– Nie zostawiamy żadnego komentarza czy wiadomości prywatnej bez odpowiedzi. Zawsze szybko na nie reagujemy, dzięki czemu fani czują się zauważeni i docenieni. I tak w istocie jest. Każda opinia jest dla nas ważna i cenna. Za sprawą naszych procedur dzieje się to na poziomie całej sieci, ponieważ każdy lokal prowadzi swój oddzielny profil. To także pozwala zbudować silniejszą relację z odbiorcami – podsumowuje Magdalena Matejczuk.

Program lojalnościowy szyty na miarę

Stali goście KOKU Sushi mogą liczyć na różne bonusy, np. korzystając z programu lojalnościowego w aplikacji mobilnej. Za każde zamówienie zbierają punkty, które mogą później wymienić na złotówki, obniżając wartość kolejnego rachunku.

– Obecnie z naszej aplikacji korzysta ponad 30 tys. użytkowników. Jest to w pełni autorskie rozwiązanie, ponieważ zależało nam na bezpieczeństwie i jak największych korzyściach dla klientów. Przy użyciu aplikacji można złożyć zamówienie, za które otrzymuje się określoną liczbę punktów. Za niektóre dania można zyskać też punkty ekstra. Mamy ponadto wiele promocji dla bywalców KOKU Sushi, dostępnych tylko w aplikacji. To z pewnością zachęca gości do zarejestrowania się w programie – tłumaczy Urszula Olechno.

Obecnie franczyza KOKU Sushi liczy 48 punktów w Polsce, co czyni ją największą siecią sushi barów w Polsce. Oferuje trzy modele współpracy: restaurację standard, restaurację premium oraz point działający wyłącznie na rynku delivery.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 40 000 zł
  • Opłata wstępna: 25 000 zł
  • Opłata bieżąca: KOKU Sushi POINT – 2 000 zł netto; KOKU Sushi – 2 500zł netto; KOKU Sushi Premium – 3 000 zł netto
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram