Jak funkcjonuje największa sieć pizzerii w Polsce?

Data dodania: 22 lutego 2023
Kategoria:

Polski rynek pizzy, wart około 4 miliardy złotych, jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów gastronomicznych w kraju. Oczekuje się, że wartość tego rynku będzie rosnąć o około 6-7% rocznie.

Da Grasso, będące liderem na polskim rynku pizzerii, zarządza 190 lokalami. W związku z Międzynarodowym Dniem Pizzy, przedstawiamy fakty i ciekawostki dotyczące tej największej franczyzowej sieci pizzerii w Polsce.

Innowacje rynkowe wprowadzone przez Da Grasso

Da Grasso, obecne na polskim rynku od 27 lat, zainaugurowało swoją działalność w Łodzi. Z biegiem lat sieć rozszerzyła swoje działania na inne polskie miasta. Da Grasso było pierwszą siecią oferującą w Polsce pizzę o średnicy 42 cm i zapoczątkowała praktykę dołączania dwóch bezpłatnych sosów do zamówień.

Współpraca z Orkla

Dynamiczny rozwój sieci zaowocował współpracą z zagranicznym inwestorem. W 2022 roku, po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, 74% udziałów w Da Grasso nabyła firma Orkla, europejski lider w branży gastronomicznej. Skandynawski koncern inwestuje również w rynek pizzerii w innych krajach europejskich. Dla Da Grasso, współpraca z Orkla oznacza nowe możliwości rozwoju zarówno dla marki, jak i dla jej franczyzobiorców oraz klientów.

Utrzymanie tożsamości mimo zmian

Wprowadzenie międzynarodowego partnera nie zmieni tożsamości Da Grasso. Marka nadal będzie funkcjonować pod swoją nazwą i logo, a Magdalena Piróg pozostanie prezesem zarządu. Planowane są jednak zmiany, w tym rozszerzenie działalności na południe Polski, także w mniejszych miejscowościach. Decyzje o nowych inwestycjach będą opierać się na analizie potencjału lokalizacji i współpracy z potencjalnymi franczyzobiorcami. Sieć zapowiada również odświeżenie menu oraz wprowadzenie ofert sezonowych, odpowiadając na obserwowane trendy konsumenckie.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design