Grupa Duna House kupuje drugiego co do wielkości pośrednika kredytowego we Włoszech

Data dodania: 21 grudnia 2021
Kategoria:

Akwizycja HGroup przez Duna House Group

Duna House Group, właściciel popularnych marek Metrohouse i Gold Finance, z dumą ogłasza podpisanie umowy na zakup 70% udziałów we włoskiej firmie HGroup. W planach jest zwiększenie udziału do 100% dzięki opcjom zakupu/sprzedaży w przyszłości. HGroup, z siedzibą w Bergamo, jest drugim co do wielkości pośrednikiem kredytowym we Włoszech i planuje w 2022 r. stać się numerem jeden na włoskim rynku.

Wzrost wartości HGroup i plany Duna House

Wartość HGroup oszacowano na 40-45 mln EUR, biorąc pod uwagę skorygowaną wycenę i przyszłe zyski. Pierwsza płatność za częściowy zakup wyniesie 12 mln EUR. Połączone EBITDA Duna House Group i HGroup w 2021 r. wyniosło niemal 11 mln EUR.

Strategiczne cele Duna House Group

Ta akwizycja to znaczący krok dla Duna House Group, umożliwiający ekspansję na jeden z największych rynków w Europie. Guy Dymschiz, współzałożyciel grupy, wyraża przekonanie o synergii pomiędzy obu firmami i potencjale wzrostu HGroup, także w segmencie nieruchomości. Planuje się również dalsze akwizycje we Włoszech.

Współpraca i wizje przyszłości

Diego Locatteli, Prezes Hgroup, podkreśla zbieżność wizji i strategii rozwoju z Duna House Group. Połączenie obu firm ma stworzyć silniejszą i bardziej konkurencyjną grupę gotową do wykorzystania rynkowych możliwości.

Doradcy w procesie akwizycji

W akwizycji Hgroup Duna House Group wspierali KPMG Italy jako doradcy prawni i finansowi. Global Strategy s.r.l. współpracowała ze sprzedającymi, natomiast międzynarodowa kancelaria prawna Gianni & Origoni zajęła się doradztwem prawnym.

Duna House Group rozważa również emisję dodatkowych obligacji w celu wzmocnienia swojej pozycji finansowej, co umożliwi dalszy rozwój i ewentualne przyszłe akwizycje.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: w zależności od lokalizacji
  • Opłata wstępna: 7 500zł (w zależności od lokalizacji)
  • Opłata bieżąca: 8% od obrotu
  • Opłata marketingowa: 2% od obrotu

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram