Franczyza na niepewne czasy

Autor: JCB
Kategoria:

Stava gwarantuje na piśmie, że - przestrzegając zasad ustalonych z centralą - franczyzobiorca osiągnie zysk. Jeżeli pomimo przestrzegania zasad wynikających z umowy oddział zanotuję stratę, firma pokryje ją z własnych środków.

Firma gastro-kurierska Stava w ubiegłym roku znacząco obniżyła próg wejścia do sieci franczyzowej, a teraz oferuje franczyzę z gwarancją zysku.

W niepewnych czasach każda oferta, która minimalizuje ryzyko wejścia we własny biznes, jest bardzo pożądana. Obniżenie barier wejścia do sieci otworzyło nas na wiele osób bardzo zdolnych i przedsiębiorczych, które nie dysponowały większym kapitałem, ale za to są świetnymi kandydatami na franczyzobiorców - mówi Jarosław Chłopecki, kierownik ds. rozwoju sieci Stava. - Teraz robimy kolejny krok - nie tylko utrzymujemy bardzo atrakcyjne warunki wejścia do sieci franczyzowej, ale dajemy także gwarancję zysku. Jako jedyna franczyza w Polsce oferujemy podpisanie indywidualnej umowy gwarancyjnej - dodaje.

Warunki umowy gwarancyjnej są zależne od kilku czynników, takich jak wielkość terytorium, na którym funkcjonuje oddział, uwarunkowań rynkowych oraz nakładów poniesionych na inwestycję w start biznesu. Franczyzobiorca może jednak liczyć, że uzyska na piśmie gwarancję zysków pod warunkiem przestrzegania ściśle określonych zasad. W przeciwnym razie stratę pokryje franczyzodawca. To rzeczywiście unikatowe i bardzo odważne podejście. Jednak – jak zapewnia Chłopecki – firma ma ku temu bardzo solidne fundamenty.

Niemal 90% naszych oddziałów jest rentownych, a średnia rentowność w naszej sieci wynosi aż 24% - wyjaśnia.

Stava działa na rynku od 2014 roku, od 2017 roku rozwija się poprzez franczyzę. Obecnie ma ok. 50 oddziałów w tej formule, w tym jeden w Niemczech. Firma zamierza nadal intensywnie inwestować w rozwój sieci w Polsce i w Niemczech, a w dalszej perspektywie w kolejnych krajach Europy Zachodniej.

Obecnie minimalne nakłady potrzebne na uruchomienie oddziału franczyzowego Stava to 10 tys. zł netto. Franczyzodawca oferuje bowiem możliwość sfinansowania znacznej części inwestycji. Wymogi kapitałowe nie są kluczowym wymogiem przystąpienia do sieci. Ważniejszy jest odpowiedni kandydat i jego chęć do zaangażowania się w biznes.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 10 000 zł
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: Zależna od etapu rozwoju oddziału
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram