Czym wyróżnia się kredyt oddłużeniowy?

Data dodania: 24 maja 2023

Kredyt oddłużeniowy jest często traktowany jako rozwiązanie dla osób, które borykają się z nadmiernym i trudnym do spłaty zadłużeniem. Niemniej jednak nie każdy, kto ma problemy finansowe, może otrzymać takie finansowanie. Czym jest kredyt oddłużeniowy i kto może się o niego ubiegać?

Na czym polega kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy to zobowiązanie, które ma na celu pomóc osobom zadłużonym w spłacie swoich zobowiązań. Ten rodzaj kredytu jest skierowany przede wszystkim do osób, które mają trudności z regularną spłatą swoich zadłużeń i borykają się z utrzymaniem stabilnej sytuacji finansowej.

Kredyt oddłużeniowy może być udzielany zarówno przez banki, jak i przez instytucje pozabankowe, ale zazwyczaj jest to bardziej skomplikowana procedura niż przy zwykłych kredytach. Wymaga ona bowiem przeprowadzenia szczegółowej analizy zdolności kredytowej i sytuacji finansowej osoby ubiegającej się o ten rodzaj finansowania.

W ramach kredytu oddłużeniowego możesz otrzymać kwotę pozwalającą na spłatę wszystkich lub większości zadłużeń, które obciążają Twoje konto. Jak uzyskać korzystniejsze warunki? W tym może pomóc Ci pośrednik kredytowy. Ekspert wesprze Cię w negocjacjach z wierzycielami w celu uzyskania lepszych warunków spłaty zobowiązań.

Jakie są warunki uzyskania kredytu oddłużeniowego?

Szczegółowe warunki udzielania kredytu oddłużeniowego mogą się różnić w zależności od instytucji finansowej oraz od sytuacji finansowej wnioskodawcy. Jest kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze oferty i wnioskowaniu o kredyt.

Przede wszystkim, aby zaciągnąć kredyt, kredytobiorca musi mieć ukończone 18 lat i pełną zdolność do czynności prawnych. Ponadto ważne jest, aby posiadał stabilne źródło dochodu. Bank preferuje kredytobiorców z umową o pracę na czas nieokreślony, ale osoby zatrudnione na podstawie innej umowy nie tracą możliwości zaciągnięcia kredytu oddłużeniowego.

Przed udzieleniem kredytu bank przeprowadza także analizę zdolności kredytowej i historii kredytowej kredytobiorcy. Im wyższa zdolność kredytowa, tym większe są szanse na pozytywną decyzję.

Czy warto wziąć kredyt oddłużeniowy z pośrednikiem?

Samodzielne wnioskowanie o kredyt oddłużeniowy może nie być optymalnym rozwiązaniem. W wielu przypadkach takie próby kończą się niepowodzeniem lub negatywną decyzją kredytową. Nawet jeśli uda się uzyskać kredyt, brak wsparcia specjalisty może prowadzić do niepotrzebnych wydatków.

Pośrednik kredytowy zna aktualną sytuację na polskim rynku usług finansowych oraz oferty wszystkich banków. Jednak przed rozważeniem ofert, rzetelnie analizuje sytuację konkretnego klienta, aby dobrać najlepszy kredyt odpowiadający jego potrzebom i możliwościom. Gdy już znajdzie odpowiednią ofertę, ekspert prowadzi negocjacje z bankiem, aby parametry kredytu były jeszcze bardziej atrakcyjne.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design