Circle K z pierwszą stacją partnerską

Data dodania: 31 lipca 2017
Kategoria:
Foto: Circle K w Kolbuszowej

W miejscowości Kolbuszowa w województwie podkarpackim otwarto stację Circle K – jest to pierwsza stacja franczyzowa Circle K w Polsce, która od początku istnienia funkcjonuje pod nową nazwą.

Pozostałe stacje w systemie franczyzy przechodzą właśnie proces zmiany nazwy Statoil na Circle K, który potrwa do marca przyszłego roku i obejmie całą sieć stacji w kraju.

Nasze stacje w systemie franczyzy działają w Polsce od 2004 r. i obecnie stanowią ok. 25% wszystkich stacji naszej firmy. One także przechodzą proces zmiany marki Statoil na Circle K, który odbywa się równolegle na Łotwie, Litwie i w Estonii. Tym bardziej cieszy nas fakt, że do naszego grona dołącza pierwsza stacja franczyzowa w Polsce, która od samego początku będzie funkcjonować już pod nową nazwą – mówi Jarosław Kustra, dyrektor działu operacyjnego Circle K Polska.

Prace nad zmianą marki Statoil na Circle K odbywają się sukcesywnie w poszczególnych regionach Polski. Na ten moment rebranding został już przeprowadzony na ponad 70 stacjach w całym kraju. W 2012 r. właściciel Circle K kupił stacje Statoil Fuel & Retail i miał prawo do korzystania z tej nazwy tylko przez określony czas.

W 2015 właściciel sieci, grupa Alimentation Ciuche-Tard, podjął decyzję, że stacje Statoil będą stopniowo zmieniać nazwę na Circle K, która jest największą i najmocniejszą marką Grupy obecną w ponad 20 krajach na całym świecie.

Zmiana marki nie będzie miała żadnego wpływu na ofertę produktową sieci. Na stacjach Circle K nadal będą oferowane tej samej wysokiej jakości paliwa miles i milesPLUS oraz najwyższej jakości kawy i hot dogi. Bez zmian pozostaną także zasady funkcjonowania programu lojalnościowego Statoil Extra, który obecnie nosi nazwę Circle K Extra Club. Circle K Polska zatrudnia obecnie ponad 2000 pracowników na terenie całego kraju.

Firma Circle K Polska (przed 1 kwietnia 2016 r.: Statoil Fuel & Retail Polska) obecna jest na polskim rynku od 1992 r. i prowadzi sieć 350 stacji paliw na terenie całej Polski. Sieć ta obejmuje flagowe stacje własne, stacje segmentu ekonomicznego oraz stacje franczyzowe.

Od 2012 r. właścicielem spółki Circle K Polska jest kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc.(Couche-Tard), jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience. Prowadzi ona działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska firma posiada na świecie około 12 000 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100 000 pracowników. Akcje Alimentation Couche –Tard notowane są na giełdzie w Toronto (TSE).

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design