Zmiany w Zarządzie Eurocash

Data dodania: 4 lutego 2022
Kategoria:

Rada Nadzorcza Eurocash powołała do Zarządu Spółki dwóch doświadczonych menedżerów. Tomasz Polański, związany z Grupą Eurocash od 1999 roku, obejmie stanowisko Członka Zarządu odpowiedzialnego za nadzór nad działalnością hurtową.

Dariusz Stolarczyk, który dołączył do Grupy w 2018 roku, jako Członek Zarządu będzie nadzorować działalność detaliczną w ramach Delikatesów Centrum, włączając w to sklepy własne i franczyzowe. Z Zarządu Eurocash odchodzą Rui Amaral oraz Noel Collett.

Paweł Surówka o nowych członkach Zarządu

Paweł Surówka, Prezes Zarządu Eurocash, wyraził swoje zadowolenie z przyjęcia do Zarządu Tomasza Polańskiego i Dariusza Stolarczyka. "Obaj menedżerowie od lat efektywnie zarządzają kluczowymi jednostkami biznesowymi Grupy. Ich doświadczenie i znajomość firmy z pewnością przyczynią się do dalszego rozwoju Eurocash," mówi Surówka.

Doświadczenie Tomasza Polańskiego

Tomasz Polański ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w branży FMCG. Jako Dyrektor Zarządzający Eurocash Dystrybucja, od 2013 roku, odpowiedzialny był za najbardziej dochodową jednostkę Grupy oraz za jej dynamiczny rozwój, w tym za implementację platformy e-commerce eurocash.pl.

Rola Dariusza Stolarczyka w Eurocash

Dariusz Stolarczyk, z bogatym doświadczeniem zarządczym, w 2018 roku objął funkcję prezesa Eurocash Serwis. Przyczynił się do znacznego wzrostu sprzedaży, rentowności i udziałów rynkowych spółki, rozwijając nowoczesną organizację sprzedażową.

Odejście Rui Amaral i Noela Colletta

Rui Amaral, związany z Eurocash od 2004 roku, przejdzie na stanowisko Doradcy Zarządu. Noel Collett, odpowiedzialny za segment detaliczny od początku 2020 roku, skupi się na życiu rodzinnym w Anglii.

Paweł Surówka o odejściach z Zarządu

Paweł Surówka podziękował Rui Amaral za jego wkład w rozwój Grupy Eurocash, wyrażając wdzięczność za dalsze zaangażowanie Amarala jako doradcy. Dziękował również Noelowi Collettowi za jego pracę, szczególnie w trudnym okresie pandemii.

Przyszłe zmiany w Radzie Nadzorczej

Planowane jest, że Luis Amaral, obecnie pełniący rolę Prezesa Zarządu, dołączy do Rady Nadzorczej Spółki po Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu w 2022 roku.

Grupa Eurocash

Eurocash to wiodąca polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów FMCG, współpracująca z ponad 90 tys. klientów. Grupa wspiera niezależnych przedsiębiorców prowadzących lokalne sklepy detaliczne, oferując wsparcie w dystrybucji, marketingu, nowych technologiach i edukacji. Eurocash jest także organizatorem znanych sieci franczyzowych, takich jak ABC, Groszek, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben oraz rozwija sieć supermarketów Delikatesy Centrum.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design