Żabka liczy już 8500 sklepów

Data dodania: 5 sierpnia 2022
Kategoria:
Foto: Sklep Żabka

W pierwszej połowie 2022 roku, sieć Żabka otworzyła 577 nowych placówek, znacząco przyczyniając się do rozwoju mikro- i małej przedsiębiorczości. Współpracuje obecnie z ponad 7 200 franczyzobiorcami, oferując im wsparcie poprzez narzędzia cyfrowe i optymalizację procesów sklepowych.

Dynamiczny rozwój i innowacyjne formaty sklepów

Sieć Żabka liczy już ponad 8500 sklepów, w tym w biurowcach, punktach tranzytowych, lokalizacjach przydrożnych czy na stacjach benzynowych. Oprócz tradycyjnych placówek, Żabka eksperymentuje z nowymi formatami, takimi jak automaty vendingowe, wyspy handlowe w galeriach czy mobilne sklepy na wydarzeniach.

Żabka otwiera sklepy nie tylko w dużych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach, takich jak Boguchwałowice w woj. śląskim, zaledwie 752 mieszkańców. Sieć rozwija również sklepy sezonowe, m.in. w miejscowościach turystycznych.

Inwestycje w sklepy autonomiczne i nowe technologie

Żabka inwestuje w rozwój sklepów autonomicznych Nano, wykorzystujących sztuczną inteligencję. Aktualnie działa już 50 takich placówek, co czyni sieć liderem w Europie w tej dziedzinie. Inwestuje też w technologie usprawniające pracę franczyzobiorców, takie jak dualne kasy samoobsługowe.

Sieć buduje nowoczesny magazyn pod Warszawą, który będzie samowystarczalny energetycznie. To inwestycja w infrastrukturę logistyczną, która ma wspierać rozwój sieci i stworzyć nowe miejsca pracy.

Realizowane przez Żabkę projekty wpisują się w jej Strategię Odpowiedzialności, której jednym z głównych celów jest zwiększenie satysfakcji franczyzobiorców. Dążenie do zrównoważonego rozwoju i innowacji jest kluczowe dla sieci.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: ok. 5000 zł
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: brak
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design