Sieć Coccodrillo chce układu z wierzycielami

Data dodania: 14 kwietnia 2021
Kategoria:
Foto: Sieć Coccodrillo

Foto: Sieć Coccodrillo

Firma CDRL S.A. ogłosiła o rozpoczęciu procesu restrukturyzacyjnego w trzech spółkach zależnych, które zarządzają siecią sklepów Coccodrillo.

Rady dyrektorów firm: Coccodrillo Concepts Sp. z o.o., Smart Investment Group Sp. z o.o. oraz Drussiss Sp. z o.o. zdecydowały o podjęciu kroków mających na celu restrukturyzację ich przedsiębiorstw. Zdecydowano o przystąpieniu do uproszczonej procedury zatwierdzania układów, przewidzianej przez ustawę z 19 czerwca 2020 r. o wsparciu przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 oraz o procedurze zatwierdzania układów w kontekście COVID-19, wprowadzonej w ramach tzw. Tarczy 4.0. W tym celu zależne spółki podpiszą umowę z licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym, który będzie pełnił rolę nadzorcy układu, a potem złożą wniosek do Monitora Sądowego i Gospodarczego w celu ogłoszenia otwarcia procedury zatwierdzania układu. Po ogłoszeniu, spółki przedstawią wierzycielom propozycje układowe oraz plany dotyczące przyszłego prowadzenia działalności.

Przyczyny restrukturyzacji

Decyzje te są rezultatem analizy obecnej sytuacji i przyszłości działalności spółek, uwzględniając ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Szczególnie istotne były wprowadzone obostrzenia, w tym zamknięcie centrów handlowych, w których znajdują się sklepy Coccodrillo, począwszy od 15 marca 2021 r., z przedłużeniem do 18 kwietnia 2021 r. (IV lockdown). Niemożność generowania przychodów przez tak długi okres, przy jednoczesnym ponoszeniu stałych kosztów, doprowadziła do stopniowego wyczerpywania zasobów finansowych spółek, co może skutkować ich niewypłacalnością. Restrukturyzacja ma na celu ustalenie nowych zasad współpracy z wierzycielami, wśród których większość stanowią wynajmujący lokale w centrach handlowych, aby umożliwić kontynuowanie rentownej działalności po zniesieniu obostrzeń handlowych.

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i sprawdź która franczyza będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design