Sieć aptek Gemini wystawiona na sprzedaż

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 stycznia 2020
Kategoria:
Foto: GEMINI

Wszystko przez zmiany w prawie farmaceutycznym.

Cztery lata po przejęciu i dwa lata po wejściu w życie ustawy „Apteka dla aptekarza”, która totalnie zmieniła zasady gry na rynku aptecznym, fundusz Warburg Pincus chce sprzedać sieć aptek Gemini – donosi „Puls Biznesu”.

Sieć Gemini, licząca aktualnie 180 aptek, należy do funduszu Warburg Pincus, który kupił ją cztery lata temu. W chwili zakupu liczyła ona 40 aptek, które były zlokalizowane głównie na Pomorzu. 1/3 dochodów spółce przynosił sklep internetowy mający czołową pozycję na rynku. Obecnie sieć jest ma charakter ogólnopolski i jest wyceniana na 2,6 mld zł. Zainteresowane kupnem są inne fundusze private equity oraz inwestorzy branżowi.

Według „Puls Biznesu” powodem wystawienia aptek Gemini na sprzedaż są ograniczone możliwości rozwoju sieci, po tym jak dwa lata temu w życie weszła nowelizacja prawa farmaceutycznego, zwana „apteką dla aptekarza”. Ograniczyła ona prawo do prowadzenia aptek do osób będących  farmaceutami, a liczebność sieci do 4 placówek. Możliwości otwierania nowych aptek zostały dodatkowo ograniczone przez kryteria demograficzne i geograficzne.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram