Restrukturyzacja kredytu pomoże w spłacie kredytu

Data dodania: 7 kwietnia 2020
Foto: pixabay.com

Restrukturyzacja jest korzystna dla obu stron. Bank odzyska swoje pieniądze, a my unikniemy procedury windykacyjnej i nie będziemy odnotowani w Bankowym Rejestrze Niesolidnych Klientów. Czy to jedyna opcja?

Co to jest restrukturyzacja kredytu?

W momencie ubiegania się o kredyt warto być świadomym konsekwencji braku jego płatności. Ważne, by mieć płynność finansową i nie wpaść w spiralę długów. Ale zdarza się, że z przyczyn niezależnych od nas, zaczynamy mieć problem ze spłatą rat kredytu i spirala sama się nakręca. Na szczęście bankom w dużej mierze zależy na dogadaniu się w takiej sytuacji, gdyż każda egzekucja czy windykacja to dla nich dodatkowe koszty, a pomimo podjęcia takich działań nie ma żadnej gwarancji odzyskania pieniędzy. Dlatego chętnie będą współpracować z kredytobiorcą i podejmą negocjacje w sprawie restrukturyzacji. Restrukturyzacja długu to właśnie zmiana warunków podpisanej z kredytodawcą umowy. Zasady spłaty długu zmieniają się na naszą korzyść i pozytywnie wpływają na naszą historię płatności. Musimy jednak pamiętać, aby w porę złożyć u naszego kredytodawcy wniosek o restrukturyzację. Jeśli przekroczymy okres kredytowania zawarty w umowie, zostaną nam naliczone odsetki. Co więcej, otrzymamy od naszego wierzyciela wezwanie do zapłaty. Musimy wiedzieć również, że na interwencję u wierzyciela mamy tylko 14 dni po upływie terminu z umowy. Jeśli go przekroczymy, możemy nie otrzymać zgody na restrukturyzację kredytu.

Co zamiast restrukturyzacji kredytu?

Chwilowe problemy finansowe to jeszcze nie powód do restrukturyzacji. W takim przypadku lepiej jest wziąć na przykład pożyczkę. Kredyt dla zadłużonych https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/restrukturyzacja-kredytu/to wygodna opcja dla osób które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki na spłatę swoich zobowiązań. Najkorzystniejsza dla klienta pożyczka online powinna mieć RRSO (rzeczywiste roczne oprocentowanie kredytu) 0% oraz odpowiednio długi czas spłaty. Zerowe oprocentowanie pozwoli spłacić dokładnie tę kwotę, która została pożyczona. Odpowiedni czas na spłatę zadłużenia jest istotny dla zachowania płynności finansowej. Z racji na to, że na rynku nie brakuje instytucji pozabankowych oferujących tego typu pożyczki, warto wcześniej je dokładnie porównać poprzez porównywarkę chwilówek, które można znaleźć w internecie.

Główne plusy pożyczek pozabankowych, które przeważają nad pożyczkami w banku jest szybkość wypłaty. W banku po dostarczeniu sporej ilości dokumentów, w tym zaświadczenie z pracy, wyciągi z konta oraz kilka innych, na decyzję trzeba czekać nawet kilka dni. Jeśli komuś zależy na czasie jest to zdecydowanie za długo. W takiej sytuacji lepiej sięgnąć po pożyczkę pozabankową. Firmy które pożyczają pieniądze przez internet, zazwyczaj nie wymagają żadnych dodatkowych formalności. Cały proces odbywa się szybciej niż proces pożyczkowy w tradycyjnym banku i wystarczą jedynie podstawowe dane z dowodu osobistego. Plusów uzyskania pożyczki online, bez wychodzenia z domu jest wiele. Między innymi dla osób które mieszkają na przykład na wsi, lub z dala od większych miast wyprawa w dwie strony do banku lub oddziału firmy pożyczkowej zajmuje nawet kilka godzin. Ten czas można zaoszczędzić i przeznaczyć na inne, bardziej interesujące zajęcia. Bez zaświadczeń oraz dodatkowych weryfikacji.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design