Redan sprzedaje marki „Top Secret” oraz „DryWash”

Autor: AK
Kategoria:

Redan podpisał z Monna Nice, spółką zależną Monnari Trade, list intencyjny dotyczący sprzedaży praw ochronnych do znaków towarowych "Top Secret" oraz "DryWash" - poinformowała spółka w komunikacie.

Kwota transakcji to 8 mln zł plus podatek VAT. Dodatkowo Monna Nice zapłaci Redan połowę EBITDA wygenerowanej przez biznes marki "Top Secret" w drugim i trzecim pełnym roku po zawarciu transakcji.

W ramach transakcji spółka Sonasino sprzeda na rzecz Monna Nice udziały w Top Secret Fashion Story (TSFS) oraz udziały w 17 spółkach sklepowych za kwotę 990 tys. zł.

Po zawarciu transakcji Redan będzie mógł prowadzić wyprzedaż towarów stanowiących własność Redan za pośrednictwem sklepów "Top Secret" oraz e-commerce topsecret.pl prowadzonych przez TSFS, a także hurtowo.

Jak podano, realizacja transakcji uzależniona jest od spełnienia kilku warunków zawieszających, w tym m.in. uzyskania zgody UOKiK. Ponadto, Monnari będzie miało prawo m.in. do przeprowadzenia due diligence.

Po zawarciu transakcji Redan będzie prowadził obsługę logistyczną biznesu marki "Top Secret". Redan przejmie także obsługę logistyczną e-commerce Monnari. Po wykonaniu transakcji i zakończeniu wyprzedaży towarów podstawowym przedmiotem działalności Redan będzie świadczenie usług logistycznych na zlecenie.

Pozyskane z transakcji środki Redan chce przeznaczyć na spłatę kredytów i odkupienie wyemitowanych obligacji.

Celem Redan jest skoncentrowanie się na usługach logistyki kontraktowej. Taka modyfikacja naszej działalności pozwoli nam na pełne wykorzystanie posiadanych zasobów, w tym m.in. utrzymywanych powierzchni magazynowych. Zapewni to z kolei osiąganie stabilnej rentowności w ramach rozwijania perspektywicznego biznesu. Pozyskane z transakcji środki zamierzamy jednocześnie przeznaczyć na spłatę kredytów i odkupienie wyemitowanych przez nas obligacji. W efekcie spłacimy praktycznie całe zadłużenie finansowe - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Redanu Bogusz Kruszyński.

Redan poinformował, że prawa do znaków towarowych „Top Secret” i „DryWash” Redan nabył w październiku 2022 r. za 14,3 mln zł, co oznacza, że na transakcji poniesie stratę księgową w wysokości około 6,3 mln zł.

Z kolei planowane wykupienie obligacji za 2,3 mln zł (których wartość bilansowa wynosi 9 mln zł), pozwoli na zaksięgowanie około 6,7 mln zł zysku na tej operacji.

W efekcie obie transakcje sumarycznie powinny się zbilansować i nie będą mieć wpływu na nasze wyniki finansowe. Jako Redan spłacimy natomiast zadłużenie utrzymując rentowny i perspektywiczny biznes obsługi logistycznej e-commerce – dodał Bogusz Kruszyński.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram