Najlepsze fototapety dla dzieci

Data dodania: 8 kwietnia 2017
myloview.pl/obrazy/wg-wnetrz/pokoj-dzieciecy/

Pokój dziecka to miejsce szczególne – wie o tym każdy, kto pamięta, jak to było za czasów, kiedy miało się własny kąt. Ci, którzy nie byli takimi szczęśliwcami teraz często chcą, aby ich dzieci mogły zaznać tego, do czego oni okazji nie mieli.

Co do zasady przyjmujemy, że w pokoju naszych pociech muszą pojawić się niezbędne meble, zabawki oraz książki – ale mało kto zastanawia się, czym wypełnić ściany, w ostateczności zaś kończy na nich farba i kilka przypadkowo wybranych przez dziecko plakatów. Tymczasem dużo bardziej odpowiedzialnie byłoby usiąść z dzieckiem i zapytać go, czy chciałoby mieć w pokoju fototapetę – i jeśli tak, to jaką.

Zobacz fototapety dla dzieci

Nasze dzieci naprawdę wiedzą, czego chcą opowiada nam ekspert z http://myloview.pl. Zaś zapytanie ich o zdanie jest ze strony rodzica bardzo dojrzałą, świadomą decyzją. Nie od dzisiaj wiadomo, że fototapety dla dzieci zostały stworzone po to, by wypełnić ich przestrzeń kolorami i obrazami, które będą doskonałym elementem ich dzieciństwa. Dla przykładu, wiele z dzieci jest fanami kreskówek.

Powinniśmy więc zapytać, czy chciałoby zobaczyć swojego ulubionego bohatera na ścianie. Taką fototapetę, następnie, najlepiej zamontować nad łóżkiem. Po pierwsze, mniejsza szansa, że coś na niej przywiesimy – bo generalnie raczej nie wieszamy szafek nad miejscem spania, po drugie zaś, damy naszemu dziecku dobre sny. Fototapety dla dzieci można dowolnie laminować – jeśli obawiamy się, że je zniszczy.

Edukacyjna rola fototapety dla dzieci

Pokój nie musi być tylko miejscem zabaw, ponieważ dziecko spędza sporo czasu przy nauce. Możemy osłodzić mu obowiązek szkolny, montując fantastyczną fototapetę z jakąś mapą. Dla przykładu, obraz Drogi Mlecznej nie tylko może zarazić je miłością do astronomii, nie tylko sprawi, że nauczy się planet, ale przede wszystkim wprowadzi sporo piękna w nocnym pokoju – musimy tylko umieścić ją na suficie. Jeśli chcemy, możemy wykazać się fantazją i w miejsce centralne – słońca – wstawić lampę w okrągłym kształcie. Rzecz tylko w tym, czy chcemy faktycznie w jakiś sposób ingerować w jedność całej kompozycji.

Jeśli chcemy zdecydować się na inne fototapety dla dzieci, możemy zastanowić się nad mapą świata, uzupełnioną potem pocztówkami z różnych miast. Taki kącik podróżniczy można dość łatwo zorganizować, o czym opowiedział nam ekspert z Myloview:

Mapa świata budzi ciekawość. Ustawiona w widocznym miejscu – nad biurkiem lub nad łóżkiem – sprawia, że wzrok sam do niej wędruje. Fototapety dla dzieci możemy rozmieścić w taki sposób, by zachowywały one swoistą zgodność kompozycyjną z całą resztą pomieszczenia. W tym wypadku tworzymy swoisty, podróżniczy zakątek. Zachęćmy dziecko do tego, by w jednym miejscu umieściło pamiątki z waszych wspólnych podróży. Postawmy globus, może kilka bibelotów w rodzaju kompasu. Jeśli chcemy, możemy z drugiej strony dać fototapetę morza, a następnie wstawić do pokoju łóżko-statek. Będziemy, z kącika podróżnika, mieli kącik przyszłego marynarza, globtrotera, który pewnego dnia podbije serca wszystkich.

Jeśli z kolei chcemy, by pojawiły się tam zwierzęta, dobrze byłoby spróbować z aranżacją zoo. Fototapety dla dzieci, które przedstawiają faunę, możemy rozlokować w niewielkich odległościach od siebie, tworząc niejako swoiste okno na świat. Wtedy powinniśmy wstawić kilka kwiatów doniczkowych – najlepiej egzotycznych (ale nie trujących!), a także akwarium, bądź też klatkę chomika czy kanarka. W ten sposób dziecko nie tylko na bieżąco będzie oglądało piękno żywej przyrody, ale także nauczy się tak dbać o to, co znajduje się w jego własnym domu. Reasumując, będzie to naprawdę uroczy zakątek – a wszystko zależy od tego, jakiego typu aranżację będziemy chcieli zastosować.

Więcej inspiracji można znaleźć także na portalu fotolia.pl

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram