Grycan zamyka lodziarnie w centrach handlowych

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 kwietnia 2019
Kategoria:
Foto: Grycan zamyka lodziarnie w centrach handlowych

Zakaz handlu w niedziele wpłynął na wyniki finansowe firmy Zbigniewa Grycana, co spowodowało decyzję o zamykaniu nierentownych placówek w galeriach handlowych.

Lodziarnie Grycan są znane na warszawskim rynku już prawie 40 lat. Efektem zakazu handlu w niedziele, który miał głównie uderzyć w wielkie sieci handlowe, w niedługim czasie punkty Grycan znikną z wielu lokalizacji. Lodziarnie są zlokalizowane głównie w centrach handlowych, co kiedyś było najbardziej opłacalne dla firmy. Przy okazji zakupów w trakcie przerwy, ludzie chętnie sięgali po lody czy kawę. Dziś obroty spadły tak bardzo, że ledwo starcza na czynsz, nie mówiąc o pozostałych kosztach pracowniczych, które przecież wzrosły.  – Walczymy w firmie o to, żeby nie zwalniać ludzi i nie robić restrukturyzacji, bo mamy doskonałych pracowników. Staramy się dać im inne stanowiska pracy. W niedziele zatrudnialiśmy wielu studentów. Niestety, teraz już nie przyjmujemy ich do pracy – mówi Grycan w rozmowie z ISBnews.tv.

Na razie zostały zamknięte dwa punkty. Pozostałe placówki są jeszcze zobligowane umowami, ale gdy będzie już termin rozwiązania umowy, kolejne punkty zostaną zamknięte. By wybrnąć z tej sytuacji, firma poszukuje innych kanałów dystrybucji w sieciach handlowych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram