Dzisiaj warte niewiele, jutro majątek – samochody zabytkowe nadal w cenie

Data dodania: 13 marca 2017
Foto: Classic Car Insurance

Nie da się ukryć, że na niektórych modelach klasycznych pojazdów można całkiem sporo zarobić. Niestety nie da się ot tak wskazać tych, które za jakiś czas będą cieszyć się zainteresowaniem miłośników oldtimerów. Można za to obserwować, czytać i zgłębiać temat, dzięki czemu być może uda nam się kupić pojazd, za który już niedługo ktoś będzie skłonny zapłacić fortunę. Warto posłuchać intuicji. Jeśli podpowiada, że opłaci Ci się kupno danego modelu samochodu, a masz wolne środki, które możesz na ten cel przeznaczyć to nie wahaj się i inwestuj póki jest na to czas.

Co decyduje o atrakcyjności pojazdu?

Czasami jest to ilość wyprodukowanych egzemplarzy, innym razem kolor. Zapewne nikogo też nie zdziwi fakt, że dany pojazd jest przez wielu pożądany tylko i wyłącznie dlatego, że w przeszłości podróżowała nim ważna osobistość. Tak naprawdę wiele czynników wpływa na to, że dany model pojazdu cieszy się większą popularnością od innych. W tym przypadku pomoże Ci jedynie przeczucie, realny wpływ masz za to na stan techniczny pojazdu.

Będąc na etapie kupna klasyka musisz zwracać uwagę na rok jego produkcji oraz czas, w którym ostatni egzemplarz zjechał z taśm produkcyjnych. Jeśli koniecznie chcesz by zakupiony przez Ciebie pojazd mógł być uznany za pojazd zabytkowy to musisz wiedzieć, że zyska on takie miano dopiero wtedy, gdy jego wiek będzie wynosił minimum 25 lat i od 15 lat nie będzie już produkowany. Dodatkowo ilość części zamiennych obecnych w samochodzie nie powinna przekraczać 25%. Zwracaj uwagę również na przeszłość egzemplarza, który chcesz kupić oraz na realny stan techniczny, a nie to co mówi jego właściciel.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Jeśli choć trochę orientujesz się w temacie to zapewne wiesz, że części zamienne do niektórych modeli pojazdów są bardzo kosztowne, a ich znalezienie graniczy z cudem. Czasami przyjdzie Ci również znaleźć mechanika, który zajmie się reperowaniem pojazdu, a za jego usługi trzeba będzie słono zapłacić.

Nie narażaj się na koszty dodatkowe, prócz tych które już ponieść musisz. Najlepiej dla Ciebie będzie jeśli zaraz po zakupie pojazdu wykupisz również classic car insurance, czyli polisę dedykowaną klasykom. W razie nieszczęśliwego wypadku nie będziesz musiał ponosić kosztów związanych z naprawą powstałych zniszczeń, gdyż za wszystko zapłaci Twój ubezpieczyciel. Powyższa polisa obejmuje także usunięcie defektów powstałych m.in. na zlocie samochodów zabytkowych, czego nie uznają inni ubezpieczyciele.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design