Dr Irena Eris nie będzie inwestować

Data dodania: 8 kwietnia 2019
Kategoria:
Foto: Hotel Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Dr Irena Eris zawiesza inwestycje ze względu na wzrost kosztów pracy oraz cen energii elektrycznej, poinformował prezes spółki Henryk Orfinger.

- Wzrost kosztów pracy, np. takich jak podwyżki wynagrodzeń, droższa energia elektryczna, spowodowały, że wstrzymaliśmy inwestycje. Porządkujemy naszą działalność, koszty i płynność, tak żeby w momencie, kiedy inwestycja będzie naprawdę konieczna móc ją zrealizować Kolejna inwestycja mogłaby się okazać błędem dla firmy w sensie finansowo - płynnściowym. Czyli wzrost kosztów pracy spowodował, że zwolniliśmy inwestycje, ale nie znaczy to, że odwołaliśmy je całkowicie - powiedział Orfinger w rozmowie z ISBnews.TV. Ocenił także, że choć rynek jest chłonny, perspektywy na ten rok nie są optymistyczne.

- Głównie dlatego, że pojawiają się bardzo wysokie koszty dodatkowe. Głównym z nich jest wzrost wynagrodzenia pracowników. Trzeba podnosić pensje i to jest poważny wzrost kosztów. Drugim elementem jest wzrost cen energii. Mówi się, że będziemy płacili mniej, ale na razie płacimy więcej. Te wzrosty trzeba umieścić w budżecie. Kolejny koszt to PPK i PPE, na które my się zdecydowaliśmy. To też spory koszt dla przedsiębiorstwa. Dlatego chwilowo wstrzymaliśmy dalsze inwestycje. Nie mamy potrzeby, żeby szybko coś zbudować, w związku z tym uznaliśmy, że chwilę poczekamy i spróbujemy dostosować się do warunków na rynku, po to, żeby nie popełnić błędu - wyjaśnił Orfinger.
Największe pole do wzrostów prezes Dr Irena Eris widzi w eksporcie.

- Rynek krajowy jest stabilny i nie daje już możliwości dużych wzrostów. Trzeba pilnować swojej pozycji i myśleć o tym, że rozwijamy się równo z rynkiem, czyli powoli. Głównym obszarem naszego rozwoju jest eksport. Od wielu lat mamy przyrost na poziomie 30% rocznie. I liczymy na to, że przez najbliższe lata ten wzrost będzie się utrzymywał, tym bardziej, że jesteśmy zaangażowani w wiele projektów, a one pozwalają napędzać kolejne. W tym roku wartość naszego eksportu przekroczyła 50 mln zł. W branży kosmetycznej to bardzo przyzwoity wynik. Marzy mi się przekroczenie 100 mln zł w ciągu 2-3 lat - powiedział Orfinger.

Grupa Dr Irena Eris zatrudnia ponad 1 000 pracowników. Działalność marki Dr Irena Eris skupia się na 4 filarach: ekskluzywnych kosmetykach Dr Irena Eris, Hotelach SPA Dr Irena Eris, Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris rozwijanych we franczyzie oraz Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design