4 powody, dla których warto zakupić gotową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością

Data dodania: 9 maja 2017

Kupując przygotowaną do sprzedaży spółkę, unikniesz „biegania po urzędach”, stresu i konieczności kompletowania stosu dokumentów.

Alternatywą dla samodzielnej rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest zakup gotowego, przygotowanego do sprzedaży podmiotu.

Gotowe spółki działają na podstawie prawidłowo sporządzonej i podpisanej notarialnie umowy spółki, dysponują numerami KRS, NIP i REGON. Zostały zarejestrowane również do VAT-u/VAT-u UE. Sprawdźmy, jakie są główne argumenty, przemawiające za zakupem gotowej spółki.
Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością trwa w naszym kraju średnio kilka tygodni.

Głównym argumentem, przemawiającym za kupnem gotowego podmiotu jest oszczędność czasu. Nie od dziś wiadomo przecież, że czas to pieniądz. Przedsiębiorca, który zdecyduje się zakupić spółkę, będzie mógł rozpocząć działalność właściwie z dnia na dzień.

Dzięki temu skutecznie wykorzysta nadarzające się okazje biznesowe, bez konieczności kilkumiesięcznego oczekiwania na możliwość rozpoczęcia inwestycji.

Mniej formalności

Jeśli planujesz rozpoczęcie działalności pod szyldem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jednak na myśl o samodzielnej rejestracji Twój zapał mija - nie martw się. Kupując przygotowaną do sprzedaży spółkę, unikniesz „biegania po urzędach”, stresu i konieczności kompletowania stosu dokumentów.

Oddając sprawy w ręce profesjonalistów, czyli firmy, która zawodowo zajmuje się sprzedażą spółek, oszczędzisz nie tylko czas, ale również nerwy. Do przygotowania umowy z notariuszem, na podstawie której nabędziesz udziały w spółce, niezbędne będzie wskazanie jedynie:

nowej nazwy spółki (o ile planujesz ją zmienić),
adresu,
miejsca siedziby,
informacji na temat wysokości kapitału zakładowego (jeśli chcesz go powiększyć),
danych wspólników i członków zarządu,
procentowego podział udziałów w spółce oraz sposób reprezentacji.

Licencje „od ręki”

Na rynku można znaleźć przygotowane do sprzedaży spółki, posiadające specjalistyczne licencje (np. licencję na spedycję).

Dla osoby, planującej rozpoczęcie działalności, wymagającej licencji i zezwoleń, zakup gotowego podmiotu okaże się strzałem w dziesiątkę. Samodzielne zdobywanie niezbędnych pozwoleń będzie bowiem nie tylko żmudne, ale również czasochłonne - komentuje właściciel firmy consultingowej Caldwell Corporate Services.

Większa szansa na dotacje i kredyt bankowy

Nie wszyscy wiedzą, że istnieje możliwość zakupu spółki, która została założona kilka lat wcześniej. Taki zakup znacząco zwiększy szansę na otrzymanie dotacji. Dla wielu instytucji, warunkiem ich udzielenia jest bowiem przynajmniej 12-miesięczny staż prowadzenia działalności. Spółka z historią to również większa szansa na kredyt bankowy.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design