10 urodziny So Coffee

Data dodania: 10 listopada 2022
Kategoria:

So Coffee, sieć kawiarni należąca do Lagardère Travel Retail, obchodzi w tym roku swoje 10. urodziny. Od założenia pierwszego lokalu w Sosnowcu, sieć rozrosła się do 50 kawiarni na terenie Polski, z planami dalszej ekspansji.

Początki i dynamiczny rozwój So Coffee

Początki So Coffee sięgają otwarcia pierwszej kawiarni w Sosnowcu 10 lat temu, jako część Lagardère Travel Retail. Obecnie sieć liczy 50 lokalizacji w całej Polsce. Specjalnością marki są autorskie kawy, takie jak So Well Caramel i So Choco Latte. W tym roku sieć planuje otwarcie dodatkowych 3 lokalizacji, w tym jednej w Gorzowie Wielkopolskim i dwóch na lotnisku w Modlinie.

– So Coffee jest obecnie jedną z czołowych sieci kawiarnianych w Polsce, z miesięczną frekwencją ponad 190 tys. klientów. Rozwijamy się w różnych miejscach, od lotnisk międzynarodowych po mniejsze miasta – mówi Maciej Gajkowski, Dyrektor Zarządzający działem Foodservice w Lagardère Travel Retail Polska.

Ekspansja zagraniczna i kluczowe momenty

Pierwsza kawiarnia So Coffee powstała 27 października 2012 roku w Sosnowcu, na miejscu dawnej empik cafe. Od tego czasu marka rozwinęła się również poza granicami Polski, otwierając placówki w Rumunii, Francji i Czechach, z planami dalszej ekspansji. W 2016 roku uruchomiona została pierwsza franczyzowa kawiarnia So Coffee.

– W ciągu ostatnich 10 lat nasze kawiarnie nieustannie się rozwijały, dostosowując ofertę i wystrój do oczekiwań gości – dodaje Monika Kielak, Dyrektor Operacyjny So Coffee.

Proces rebrandingu i odświeżona identyfikacja wizualna

W końcu 2021 roku sieć rozpoczęła proces rebrandingu, obejmujący odświeżenie logo, wnętrz kawiarni oraz wprowadzenie nowego hasła: "Wiele smaków – jedno So Coffee". Nowe lokacje prezentują odświeżony wystrój z charakterystyczną zieloną ścianą z neonem. Proces rebrandingu ma zakończyć się do końca przyszłego roku.

W ramach obchodów swoich 10. urodzin, sieć So Coffee angażuje się w działania ekologiczne, planując posadzenie 500 drzew w różnych regionach Polski – 10 drzew za każdą kawiarnię. Nowe drzewa będą sadzone w Chojnicach, Kamiennej Górze i Ogrodzieńcu, wnosząc wkład w walkę z kryzysem klimatycznym.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design