Stava liderem transparentności na rynku dowozów jedzenia

Data dodania: 12 stycznia 2022
Autor: MK
Kategoria:

Stava jako jedna z pierwszych firm na rynku dowozów jedzenia udostępnia narzędzie do zgłaszania uwag przez sygnalistów. Dzięki współpracy z platformą WeMoral.com, wszystkie osoby, które są świadome jakichkolwiek incydentów związanych z funkcjonowaniem Stava mogą je zgłaszać anonimowo oraz pod pełną ochroną tzw. dyrektywy UE o sygnalistach.

Co prawda Polska nie wywiązała się z terminów ustawowego wdrożenia unijnej dyrektywy o sygnalistach, ale Stava postanowiła nie czekać na interpretację przepisów przez polskich legislatorów i wdrożyć z własnej inicjatywy rozwiązanie, które pozwala anonimowo i pod pełną ochroną zgłaszać tzw. sygnalistom uwagi na temat funkcjonowania firmy i jej oddziałów.

W Stava od samego początku dbamy o jakość świadczonych przez nas usług. Dlatego też tak cenne są dla nas wszelkie uwagi na temat funkcjonowania naszej firmy i oddziałów franczyzowych. Dbamy o najwyższe standardy, zatem postanowiliśmy z wyprzedzeniem wdrożyć odpowiednie rozwiązania dla sygnalistów, które pozwolą nam stać się jeszcze lepszym pracodawcą i usługodawcą oraz anonimowo zgłaszać wszelkie uwagi. Mamy świadomość, że nie mamy obowiązku prawnego, aby już teraz wdrożyć platformę dla sygnalistów, jednakże od zawsze mamy ambicje bycia liderem rynku, także w aspekcie transparentności - mówi Paweł Aksamit, prezes Stava S.A.

Osoby, które mają wiedzę o jakichkolwiek incydentach w funkcjonowaniu Stava S.A. lub oddziałów franczyzowych firmy mogą zgłaszać je poprzez stronę stava.wemoral.com. Każde zgłoszenie zostanie odpowiednio przeanalizowane i skierowane do odpowiedniego działu w firmie, aby wnikliwie rozpatrzyć każdą uwagę.

Stava postanowiła skorzystać z rozwiązań oferowanych przez WeMoral.com, aby wdrożyć bezpieczne i anonimowe rozwiązanie, które zapewni maksymalny poziom ochrony sygnalistów, zgodnie z unijną dyrektywą.

Bardzo się cieszymy, że Stava skorzystała z rozwiązania WeMoral.com, wyznaczając tym samym standardy etyczne w branży dowozów jedzenia w Polsce. Nasze rozwiązanie jest zgodne z dyrektywą o sygnalistach jak i z obecnym projektem polskiej ustawy, a samo narzędzie zostało wdrożone w firmie Stava bezproblemowo w ciągu jednego dnia. Jako neutralny, zewnętrzny dostawca, WeMoral.com zapewnia całkowicie anonimowy kanał zgłoszeniowy. - mówi Damian Sawicki, Co-Founder WeMoral Sp. z o.o.

Stava jest liderem rynku dowozów jedzenia w Polsce. Ma 49 oddziałów w 44 miastach i kilka kolejnych w trakcie uruchamiania. Oddziały Stava zatrudniają ponad 1000 kierowców, którzy obsługują kilkaset restauracji i sklepów w całym kraju. Firma otworzyła również oddział centrali w Niemczech i przygotowuje się do rozwoju sieci również w tym kraju.

WeMoral.com to kompleksowe, bezpieczne i łatwe rozwiązanie w chmurze do zgłaszania nieprawidłowości. Rozwiązanie gwarantuje pełną zgodność z przepisami UE oraz bezproblemowe wdrożenie narzędzia, które jest gotowe do użycia od pierwszego dnia. WeMoral.com oferuje anonimowy kanał zgłoszeniowy dla każdej organizacji.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 100 000 zł
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: brak
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram