Płatności online - płatności na miarę XXI wieku

Data dodania: 28 stycznia 2020
Foto: Płatności online

Foto: Płatności online

 Od czasu wymyślenia pieniędzy bardzo dużo się zmieniło - ludzie mogli już zrezygnować z barteru na rzecz bardziej przyjaznych, intuicyjnych i po prostu wygodniejszych rozliczeń pomiędzy sobą.

Pieniądze zawsze miały taką wartość, jaka została ustalona przez ludzi, dlatego można powiedzieć, że zawsze były tylko symbolem bogactwa. Bez tej umowy pomiędzy ludźmi, bez wszystkich ustaleń, to były tylko kawałki metalu, a w późniejszym okresie również papieru. Nic więc dziwnego, że skoro pieniądz to rzecz umowna i symboliczna to z biegiem lat zaczęto szukać innych form rozliczeń, aż przyszła pora na rozliczenia wirtualne. Płatności online to nic innego jak symbole symbolu, jakim jest pieniądz. I to właśnie one w dzisiejszych czasach całkowicie zdominowały świat płatności jako takich.

1. Krótka historia pieniędzy
2. Życie bez pieniędzy w ręku
3. Pieniądz wirtualny
4. Świat płatności mobilnych
5. Zalety płatności online
6. Dla kogo płatności online?

Formy płatności przez wieki

Choć dzisiaj trudno to sobie wyobrazić to pieniądze nie są czymś, co ludzkość znała od zawsze. Zawdzięczamy je fenickim kupcom, którzy szukali wygodniejszego i bardziej precyzyjnego modelu płatności. Na dłuższą metę i przy poważniejszych transakcjach handlowych barter przestawał być wygodną formą płatności, wprowadzono więc właśnie pieniądze. Same pieniądze bez kontekstu i wiedzy na temat symbolicznej wartości, którą przyjmują były zawsze bezwartościowe, jednak ta umowa pomiędzy ludźmi sprawiała, że nabierały wartości. Oczywiście, niegdyś też bito je z metali szlachetnych, by nie tylko symbolizowały określoną wartość, ale również ją miały, jednak produkcja takich monet była droga i zaczęto od nich odchodzić. Z biegiem czasu wprowadzono też pieniądze papierowe, a obecnie obserwuje się trend odchodzenia od pieniędzy w ogóle na rzecz innego sposobu płatności.

Życie bez pieniędzy? To... Możliwe! Jak?

Dzisiaj już dość łatwo wyobrazić sobie życie bez pieniędzy. Większość ludzi może nie nosić przy sobie ani grosza, nosi za to kartę, dzięki której jest w stanie szybko i bezproblemowo zapłacić za dowolną transakcję. Jeszcze przed kartami w użyciu były czeki - one nadal są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych i też należą do formy rozliczeń bezgotówkowych, choć jeszcze nie można ich nazwać płatnościami mobilnymi. Proces przechodzenia na transakcje bezgotówkowe nie jest jeszcze skończony i nadal postępuje.

Świat wirtualnych pieniędzy

Świat wirtualnych pieniędzy jest niezwykle rozległy - płatności online i mobilne podbijają rynki i można się z nimi spotkać już naprawdę wszędzie, nawet w małych sklepikach i miejscach, w których, można by sądzić, że czas się zatrzymał. Bo nawet tradycyjne miejsca, funkcjonujące na rynku od kilku pokoleń przestawiają się właśnie na płatności mobilne. Niegdyś ludzie sądzili, że karty kredytowe i szeroko pojmowane płatności bezgotówkowe wcale się nie przyjmą i traktowane były jako swego rodzaju ciekawostka. Dzisiaj już powszechnie wiadomo, że właśnie w płatnościach tego typu leży przyszłość świata i całego rynku finansowego.

Płatności mobilne - płatność na wyciągnięcie ręki

Nie wymyślono jeszcze wygodniejszej rzeczy niż płatność mobilna - za pośrednictwem laptopa, tabletu, telefonu czy nawet zegarka - teraz zapłacić można na naprawdę wiele sposobów, a pieniądze wylądują natychmiast na koncie odbiorcy, bez długiego oczekiwania, przestojów i prowizji. Szczególnie mocno dba o to Cashbill.pl - miejsce, któremu szczególnie zależy na twojej wygodzie, dlatego stawia na różnorodność i pełną przejrzystość w kwestii dokonywania płatności mobilnych wieloma kanałami.

Płatności online - bezpieczeństwo i wygoda

Płatności online szturmem podbijają serca ludzi. Są bezpieczne, bo cyberbezpieczeństwo w sieci stoi na naprawdę wysokim poziomie, jeśli chodzi o systemy płatności mobilnych. W innym wypadku poszczególne kanały szybko straciłyby wiarygodność, co mogłoby mieć opłakane konsekwencje dla rynku jako takiego. Mało rzeczy jest tak mocno chronionych, jak właśnie  kwestie związane z szeroko pojmowanymi finansami. Są też bardzo wygodne - niegdyś przesyłanie pieniędzy wiązało się z pójściem na pocztę, odstaniem swojego czasu w kolejce i przesłaniu pieniędzy. Potem trzeba było odczekać kilka dni i mieć nadzieję, że pieniądze w ogóle dojdą do adresata. Dzisiaj wystarczy tylko kilka kliknięć i to bez konieczności wychodzenia z domu, a pieniądze w kilka sekund mogą pojawić się nawet po drugiej stronie świata.

Kto skorzysta na płatnościach online?

Właściwie nie ma osoby, która nie skorzysta na płatnościach online. Z powodzeniem korzystają z nich zarówno olbrzymi korporacje, które codziennie robią wielomilionowe transakcje, jak i małe, rodzinne firmy, a nawet właściciele jednoosobowej działalności gospodarczej. To rozwiązanie nie tylko dla szeroko pojmowanego biznesu - korzystają z niego także zwyczajni ludzie. Dzięki płatnościom online cały proces przesyłania pieniędzy pomiędzy sobą lub też robienia zakupów - bez znaczenia czy mowa o zakupach przez Internet, czy też o takich w sklepach stacjonarnych - przebiega szybko i bezproblemowo.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design