Otwarto pierwszy w Polsce sklep marki Hermès

Data dodania: 29 listopada 2019
Kategoria:
Foto: Hermès

Najbardziej spektakularnym wydarzeniem w segmencie marek luksusowych w regionie centralnej i wschodniej Europy w tym roku jest wejście na rynek polski kultowej marki Hermès, której sklep otwiera się w Hotelu Raffles Europejski. W transakcji uczestniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield, jako wyłączny agent odpowiedzialny za komercjalizację obiektu, reprezentujący właściciela – firmę Hesa.

- Marka Hermès jest obecna w największych stolicach świata i od wielu lat przypatrywała się Polsce, podobnie jak wiele innych światowych marek. Pierwszy sklep tej marki zostanie otwarty 27 listopada w części handlowej Hotelu Raffles Europejski w Warszawie. Odnowiony zabytkowy hotel położony w prestiżowej lokalizacji i sąsiedztwie, spełnił wymagające kryteria marki i jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tej transakcji - powiedziała Anna Hofman, Associate z działu powierzchni handlowych Cushman & Wakefield.

- Warszawa z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjną destynacją turystyczną. Turyści z Europy, Azji oraz Bliskiego Wschodu coraz chętniej odwiedzają nasz kraj. Doceniają zabytki, architekturę, historyczne miejsca, naturę oraz bezpieczeństwo, ale Polska ma również do zaoferowania rozwiniętą infrastrukturę biznesową oraz ciekawą ofertę rozrywkową. Tak luksusowy hotel jak Raffles Europejski może być sam w sobie atrakcją turystyczną dla wielu wymagających klientów, a marki modowe, które zdecydują się na otwarcie swojego butiku w tej lokalizacji, na pewno skorzystają z jej prestiżu i klientów - dodaje Anna Hofman.

Rynek dóbr luksusowych w regionie centralnej i wschodniej Europy do kilku lat odnotowuje wzrosty. Rozwój gospodarczy przyczynia się do wzrostu atrakcyjności regionu, co oprócz zwiększenia siły nabywczej mieszkańców, ma również odzwierciedlenie we wzmożonym ruchu turystycznym. Wraz ze wzrostem poziomu zamożności społeczeństwa zmienia się również styl życia, a zapotrzebowanie na dobra luksusowe rośnie. Na mapie ekspansji prestiżowych marek preferowanymi destynacjami w dalszym ciągu są Czechy i Rosja, ale Polska coraz częściej pojawia się wśród rozważanych lokalizacji.

Polska, jako największy rynek w regionie, ma największy potencjał rozwoju. W naszym kraju mieszka już ponad 1,3 miliona osób zamożnych, a ich liczba stale rośnie. W porównaniu do poprzedniego roku średnio o około 10% zwiększyła się wartość wszystkich segmentów luksusowych, a prognozy sugerują, że w najbliższych latach utrzyma się trend wzrostowy, zwłaszcza w segmencie luksusowej biżuterii i zegarków, samochodów luksusowych oraz premium, a także alkoholi.

W Warszawie większość marek luksusowych jest zlokalizowana wzdłuż Traktu Królewskiego od butików na ul. Moliera (Christian Louboutin, Valentina, Kenzo, Marc Jacobs), przez powierzchnie handlowe w biurowcu Metropolitan na Pl. Piłsudskiego (Dior, Prada, Tom Ford, Celine), dom handlowy Vitkac (Louis Vuitton, Gucci, Bottega Veneta, Alexander McQueen), po butiki w Ethos (Corneliani, Davide) i Domu Dochodowym na Pl. Trzech Krzyży (Ermenegildo Zegna, Derbys & Oxfords) oraz butików na przyległych ulicach (Omega, Carolina Herrera, Tara Jarmon, Tory Burch, Dsquared2). Zamożniejsi koneserzy mody, zarówno marek międzynarodowych, jak i polskich projektantów, w poszukiwaniu najnowszych trendów podążają właśnie tym szlakiem.

Międzynarodowe marki luksusowe są bardzo wymagające w zakresie wyboru odpowiedniej lokalizacji oraz sąsiedztwa swoich sklepów. Odpowiednie miasto, centralna lokalizacja, unikalny charakter i architektura budynku oraz odpowiednie marki w pobliżu są zaledwie wstępnymi danymi do analizy potencjału danej lokalizacji. Największym zainteresowaniem cieszą się miasta z wysoką siłą nabywczą oraz rozwiniętą turystyką.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design