Odwiedzalność centrów handlowych w maju poniżej oczekiwań

Data dodania: 2 lipca 2021
Kategoria:

Związek Polskich Przedsiębiorców Handlu i Usług (ZPPHiU) powołując się na ostatni raport firmy Proxy.Cloud, zwraca uwagę na istotne obniżki w liczbie odwiedzających centra handlowe w Polsce. Przykładem jest Złote Tarasy, gdzie odnotowano spadek o 82%, co stawia je na czele listy.

Dyrektor Generalna ZPPHiU, Zofia Morbiato, komentuje wyniki badania, wskazując na to, że choć klienci stopniowo wracają do sklepów, to jednak ruch w galeriach handlowych pozostaje znacznie poniżej poziomów sprzed pandemii. Według niej, liczbowe dane wskazują na wyraźny spadek odwiedzalności, co ma istotne konsekwencje dla działalności handlowej w galeriach.

Metodologia badania ruchu

Badanie ruchu w galeriach handlowych, przeprowadzone przez analizę ruchu telefonów komórkowych, umożliwia szczegółowe ustalenie liczby wizyt oraz unikalnych klientów odwiedzających poszczególne lokalizacje.

Jako punkt odniesienia dla analizy wykorzystano dane z 2019 roku, poprzedzające pandemię. Podsumowanie na skalę ogólnopolską pokazuje, że średnia różnica w liczbie wszystkich wizyt w maju 2020 r. wyniosła -54%, a w maju 2021 r. -42%.

Komentarz Zofii Morbiato

Zofia Morbiato podkreśla, że mimo publicznych wrażeń o powrocie do normalności, dane pomiarowe jasno wskazują na duże spadki odwiedzalności w centrach handlowych. Dodaje, że członkowie ZPPHiU spotykają się z problemem pełnego egzekwowania opłat czynszowych, co stoi w sprzeczności z przepisami prawnymi i ukazuje dysproporcję sił między galeriami a najemcami.

Analiza wykazała, że w 2020 roku niektóre centra handlowe, jak Złote Tarasy w Warszawie, odnotowały spadek ruchu o 82%. Inne popularne lokalizacje, takie jak Stary Browar w Poznaniu i Galeria Bałtycka, również zanotowały znaczne obniżki.

Podsumowanie

W 2021 roku na czele listy z największymi spadkami znalazły się Galeria Bałtycka i Złote Tarasy z 82% spadkiem, a Stary Browar z 80% mniejszą liczbą klientów niż przed pandemią.

Zarząd ZPPHiU jednoznacznie interpretuje wyniki jako wiarygodne podsumowanie obecnej sytuacji w centrach handlowych. Dane te dotyczą każdej lokalizacji i mogą być analizowane zarówno na poziomie krajowym, jak i indywidualnie dla każdej galerii. Wyniki te mają obalić spekulacje na temat tłumów w galeriach.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram