Mail Boxes Etc. uruchamia franczyzę w 13. krajach

Data dodania: 11 maja 2018
Kategoria:
Foto: Mail Boxes Etc.

Po Polsce amerykańska marka MBE wchodzi na 13 rynków Europy Środkowej i Wschodniej. Właśnie podpisane zostały umowy z masterfranczyzobiorcami m.in. na Bałkanach i w kilku państwach bałtyckich.

Mail Boxes Etc. oferuje kompleksowe usługi z takich dziedzin jak logistyka czy druk. Ma też kilka usług ciekawych z punktu widzenia firm, czyli wirtualny adres lub wirtualna skrzynka pocztowa. MBE ma umowy z dostawcami zewnętrznymi takimi, jak DHL czy InPost, dając dostęp do szerokiego wachlarza różnych usług pocztowych i kurierskich. Wszystko to pozwala w jednym miejscu umieścić całe logistyczno-biurowe zaplecze firmy. To jedna z największych tego typu spółek na świecie, która franczyzę oferuje od 1980 roku. Jak dotąd powstało kilka tysięcy punktów w kilkudziesięciu krajach.

Marka działa już na zasadzie franczyzy w Polsce, a teraz planowany jest start w innych krajach naszego regionu. 4 kwietnia podpisana została umowa na zasadzie masterfranchisingu, która przekazuje ten tytuł Witalijowi Jen we współpracy z kazachsko-kirgijską firmą ML na Ukrainie. Na Litwie, Łotwie i w Estonii punktami zarządzać będzie Anton Naczarjan, który prowadzi już dwa punkty MBE w Petersburgu. Kraje bałkańskie to Saša Cvetojević, chorwacki przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w sektorze zdrowotnym, telekomunikacyjnym i dostawczym. Umowy podpisano też w Grecji i na Cyprze, gdzie partnerem MBE został grecki biznesmen z branży mody George Karavasilis.

Każda z umów zakłada, że masterfranczyzobiorca ma w danym kraju prawo wyłączności do korzystania ze znaku towarowego Mail Boxes Etc. i pokrewnych znaków towarowych, modelu działania firmy i know-how.
To nie jedyny objaw ekspansji MBE – w 2017 roku marka przejęła amerykańskie podmioty z branży drukarskiej i kurierskiej PostNet i AlphaGraphics. Wcześniej firmy te oferowały pod własnymi szyldami podobne usługi, co Mail Boxes Etc. Dzięki temu ruchowi firma ma mieć zapewniony lepszy rozwój w Stanach Zjednoczonych.

Informacja na temat oferty współpracy z Mail Boxes Etc. znajduje się w naszej bazie systemów sieciowych

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design