Kancelaria nie tylko dla prawnika

Data dodania: 26 września 2022
Kategoria:

Twój Prawnik 24 to sieć działająca na rynku oddłużeniowym, znajdującym się obecnie w fazie wzrostowej. Otwarcie oddziału nie wymaga od franczyzobiorcy wykształcenia prawniczego.

Do sieci Twój Prawnik 24 należy obecnie 7 kancelarii, w tym 6 franczyzowych. Firma współpracuje również z 18 kancelariami na zasadzie partnerskiej. W planach ma kolejne otwarcia, tym bardziej, że rynek, na którym działa, ma przed sobą dobre perspektywy.

– Badania rynku usług prawnych przeprowadzone na przestrzeni ostatnich kilku lat jasno pokazują, że Polska jest jednym z krajów Unii Europejskiej, który wykazuje zauważalne braki w zakresie dostępności prawników i radców prawnych dla obywateli. Zbudowanie ogólnopolskiej sieci doradztwa prawnego jasno wpisuje się w potrzeby Polski, a zastosowanie modelu współpracy, w którym klient w jednej placówce może otrzymać poradę z różnych gałęzi prawa sprawia, że model sieciowej kancelarii prawnej staje się przedsięwzięciem unikatowym i mającym przed sobą olbrzymie perspektywy wzrostu – mówi Piotr Bijański, założyciel sieci kancelarii Twój Prawnik 24.

– Aktualnie prawie 3 miliony Polaków posiada problemy finansowe związane z zadłużeniem. Sam rynek oddłużeniowy w naszym kraju jest obecnie w fazie wzrostu. Stawiamy sobie za cel stworzenie sieci franczyzowej opartej o uniwersalne wartości, takie jak uczciwość, współpraca, zaangażowanie i partnerstwo – dodaje Bijański.

Główne wymogi stawiane potencjalny partnerom franczyzowym to przede wszystkim chęć zaangażowania się w codzienną działalność kancelarii, samodzielność, niezależność, a także identyfikowanie się z ideami reprezentowanymi przez sieć Twój Prawnik 24.

– Najlepszym kandydatem na franczyzobiorcą jest osoba, która zdobyła już doświadczenie w biznesie, ma instynkt sprzedażowy i chęć uczenia się nowych rzeczy. Działanie w naszej branży jest o tyle wyjątkowe, że nie trzeba mieć wykształcenia prawniczego, aby prowadzić kancelarię Twój Prawnik 24. Na pewno osoba, która ma wyżej wymienione cechy będzie mogła liczyć na duże zarobki i czerpać satysfakcję z pomocy przedsiębiorcom czy osobom prywatnym – podkreśla Piotr Bijański.

Firma preferuje lokalizacje w miejscowościach powyżej 100 tysięcy mieszkańców, położone w dobrze skomunikowanej części miasta (centrum lub jego okolice), w sąsiedztwie placówek administracyjnych, handlowych i usługowych. Lokal powinien mieścić się na parterze z wejściem z ulicy i możliwością montażu oklejenia oraz kasetonów reklamowych. Optymalna powierzchnia to od 40 do 100 mkw.

Inwestycja w otwarcie kancelarii kalkulowana jest indywidualnie, zależy w dużej mierze od wielkości lokalu, jego stanu i zakresu prac adaptacyjnych. Na wydatki, które trzeba będzie ponieść na starcie, składa się m.in. opłata licencyjna pobierana przez franczyzodawcę (20 tys. zł), projekt i wyposażenie lokalu, dostęp do systemu CRM, a także silent room, czyli innowacyjne, autorskie pomieszczenie dźwiękoszczelne.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 80 000 zł w przypadku modelu Premium (z czego większa część przewidziana jest na dostosowanie i wyposażenie lokalu do standardów sieci)
  • Opłata wstępna: 20 000 zł
  • Opłata bieżąca: 1500 zł
  • Opłata marketingowa: 1500 zł

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design