Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego na rynku?

Data dodania: 31 marca 2020
Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Poszukiwania kredytu gotówkowego niejednokrotnie są zajęciem żmudnym i niełatwym. Ilość dostępnych ofert jest naprawdę duża, a każda wymaga dokładnego zapoznania się z regulaminem i wszystkimi jej warunkami. Sprawa może stać się o tyle kłopotliwa, jeśli zapotrzebowanie na gotówkę jest niemałe. Dowiedz się już teraz, jak ułatwić sobie to wszystko!

1. Idealna oferta.
2. Co musisz wiedzieć.
3. Bank gwarancją uczciwości i przejrzystości zasad.

Na pewno warto opierać się na sprawdzonych i skutecznych markach. Dlatego pamiętajmy, że atrakcyjne oferty kredytów gotówkowych na direct.money.pl znaleźć można praktycznie od ręki. Jest to pierwszy krok do postawienia, a zarazem odpowiedź na pytanie o znalezienie najlepszej oferty kredytu gotówkowego. Warto jednak zastanowić się dokładniej, czym tak naprawdę jest idealny kredyt. Podchodząc do tematu indywidualnie, każdy może się kierować zupełnie innymi kryteriami, co jest jak najbardziej naturalne.

Idealna oferta

Szybko się okaże, że nieocenioną pomocą podczas poszukiwań okażą się internetowe rankingi kredytów gotówkowych, które są najpopularniejszym narzędziem bankowym. Powszechnie korzysta z nich niezliczona ilość kredytobiorców, coraz szerzej chwaląc ich funkcjonalność. To właśnie za ich pomocą możemy szybko wytyczyć drogę, którą sprawnie będziemy podążać aż do finalizacji całej procedury uzyskania kredytu. Co ważne, przed rozpoczęciem przeglądania za pomocą naszej porównywarki ofert, zaznaczamy w nich kwotę, jaka nas interesuje, oraz ilość miesięcy, w ciągu których planujemy kredyt spłacić. Zwłaszcza ta druga pozycja może mieć kluczowe znaczenie przy określaniu naszej zdolności kredytowej, jak i finalnym wyborze banku. Okres spłat ma również niebagatelny wpływ na oprocentowanie oraz RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Przykładowo, oferta banku A będzie korzystniejsza przy kwocie 30 000 zł na 24 okresy spłat, natomiast bank B zaoferuje znacznie lepsze warunki niż bank A przy 36 okresach.

Co musisz wiedzieć

Kredyt gotówkowy przeznaczony jest dla osób fizycznych. Nie ma wymogu podawania, w jakim celu się o niego staramy, czyli na co chcemy przeznaczyć uzyskane pieniądze. Wpływa to na szereg wymogów do spełnienia, jakie bank przed nami postawi. Tutaj również wiele zależy od poszczególnego banku, niektóre wymagają więcej, inne mniej, jednak praktycznie zawsze niezbędne jest zatrudnienie u pracodawcy przez czas stały kilku- do kilkunastu miesięcy, zaświadczenie o zarobkach lub stałe wpływy przez konkretny czas (jeśli posiadamy konto osobiste w danym banku). Na zdolność kredytową ma również wpływ wiele innych czynników, o czym na pewno dowiemy się bezpośrednio kontaktując się z bankiem.

Bank gwarancją uczciwości i przejrzystości zasad

W dzisiejszych czasach zarzucani jesteśmy ze wszystkich stron niezliczonymi reklamami w radiu i telewizji, które oferują szybką i pewną pożyczkę jedynie na dowód osobisty. Wiele osób, nierzadko zdesperowanych, korzysta z tego typu usług, nie wiedząc, jakie konsekwencje może przynieść ich decyzja w niedalekiej przyszłości. Przed podjęciem tego typu kroku warto zastanowić się kilkukrotnie. Takie pożyczki posiadają bardzo wysokie oprocentowanie, RRSO oraz odsetki - pożyczoną kwotę w końcu przyjdzie nam oddać pomnożoną nawet kilkukrotnie! Dlatego na każdym kroku zalecana jest rozwaga. Banki, choć wymagają większej liczby formalności do spełnienia oraz warunków, o tyle dają gwarancję uczciwości. W odróżnieniu od tzw. chwilówek, których lepiej się wystrzegać.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design