Jak wybrać odpowiedni rozmiar koperty bąbelkowej?

Data dodania: 21 września 2023

Uniwersalne opakowanie nadające się do wysyłki każdego rodzaju rzeczy- tak można w skrócie opisać kopertę bąbelkową. Nadaje się do wysyłki ubrań, katalogów czy drobnych przedmiotów, które będą chronione przed uszkodzeniami dzięki bąbelkom wewnątrz koperty. W artykule pokażemy rozmiary kopert oraz zademonstrujemy co się do nich zmieści a co nie.

Przewodnik po rozmiarach odpowiednich rozmiarów kopert.

RADA: Szukasz alternatywnego opakowania, w którym chcesz wysyłać ubrania? Spróbuj pudełka fasonowe.

Jakie są rozmiary kopert bąbelkowych?

Koperty bąbelkowe można znaleźć w różnych rozmiarach według długości jednej ze stron. Wybrać możesz formaty od A/ aż do K/20 włącznie z kopertami oznaczonymi jako CD. Najczęściej używanymi kopertami są koperty D/14 (format A5) oraz G/17 czyli do format A4.

Przy wyborze odpowiedniej długości nie zapomnij o grubości pakowanego przedmiotu. Koperty bąbelkowe nie posiadają dna krzyżowego, które umożliwiłoby rozszerzenie koperty i zwiększenie jej głębokości.

Oto formaty i wewnętrzne rozmiary kopert, według których możesz wybrać odpowiedni rozmiar dla siebie.

Najmniejsza koperta w formacie A/11 oraz największa K/20 z podanymi rozmiarami

Ciekawym rozwiązaniem mogą być również bąbelkowe Oxy koperty z kodem kreskowym, który może się przydać w ramach Twojego wewnętrznego systemu do łatwej ewidencji czegokolwiek, co do Oxy kopert włożysz.

Przykład wewnętrznych rozmiarów koperty typu D/14 i rozmiar produktu, który można do niej zapakować.

Czego nie dawać do kopert bąbelkowych?

Cennych przedmiotów. Zalety koperty bąbelkowej to przede wszystkim jej ochronne właściwości. Jeśli jednak planujesz wysłać jakąś drogocenną rzecz, taką jak na przykład pieniądze, biżuteria albo ważne dokumenty, lepiej kup kopertę bezpieczną. Posiada ona pasek bezpieczeństwa, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że zawartość koperty została nienaruszona.

Ostrych przedmiotów. Do ostrych i ciężkich przedmiotów nawet koperta bąbelkowa nie wystarczy. Wszystkie tego typu przedmioty mogłyby kopertę rozerwać.

Rzeczy wrażliwych na wilgotność. Ten typ przedmiotów najlepiej pakować do foliopaków, które są wodoodporne.

Zamknięcie koperty bąbelkowej możesz dodatkowo zakleić taśmą klejącą, a w ten sposób zapobiec niechcianemu otwarciu podczas transportu.

Jak poddać recyklingowi koperty bąbelkowe?

Zanim wyrzucisz kopertę bąbelkową zastanów się, czy nie masz dla niej innego zastosowania. Jeśli nie posiada śladów uszkodzeń, możesz jej użyć ponownie, na przykład jako pojemnika na drobne rzeczy, albo użyć jej ponownie, na przykład do wysyłki dokumentów.

Jeśli jednak jej czas dobiegł końca, wystarczy odseparować z niej papier od plastiku. Wcale to nie jest ciężkie. Kopertę wystarczy przeciąć na pół, ze środka wyciągnąć bąbelki plastikowe a zostanie sam papier.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design