Osoby planujące kredyt zastanawiają się m.in. nad tym, jaka będzie łączna suma kredytu do oddania w banku. W zależności od typu pożyczki koszty mogą być bardzo zróżnicowane. Kredyt gotówkowy to jedna z częściej wybieranych usług bankowych. Ile może wynieść klienta?
Co to jest kalkulator kredytowy?
Kalkulator kredytowy online, np. taki jak na bankier.pl/smart, to narzędzie dostępne w przeglądarce dla wszystkich użytkowników. Służy do obliczania wysokości rat pożyczek, a także łącznych sum do spłaty po uwzględnieniu RRSO. Darmowy system został przygotowany przez analityków, którzy wzięli pod uwagę aktualne oferty różnych banków.
Główne pola do uzupełnienia w kalkulatorze to suma kredytu, jaki chce się zaciągnąć, a także liczba lat lub miesięcy, w jakich planuje się spłacić zadłużenie. Te informacje wystarczą, aby dokonać obliczeń, ale da się wprowadzić jeszcze bardziej precyzyjne dane. Należą do nich szczegóły dotyczące prowizji i oprocentowania.
Aby zobaczyć wyniki, należy kliknąć przycisk „Oblicz”. Wtedy ukaże się szacunkowy koszt pożyczki. Jeśli przesunie się kursorem nieco niżej, pojawią się oferty kredytów na podstawie aktualnych danych z banków. Jeszcze niżej można zobaczyć szczegóły wyliczenia na wykresie.
Słupek prezentuje całkowitą kwotę kredytu i kolorami oddziela jej trzy elementy: kwotę pożyczki, prowizję banku i odsetki. Pozwala to na zwizualizowanie sobie, z jakich części składa się zadłużenie i czy dodatkowe opłaty nie są zbyt wysokie. To pomocne w podjęciu decyzji o wnioskowaniu o świadczenie.
Ciekawy jest również harmonogram spłat tuż pod wykresem. Znajduje się w nim rozpiska każdej raty z uwzględnieniem takich parametrów jak: numer rachunku, miesiąc, wartość odsetek, kapitał, suma pozostała do spłaty i wielkość raty. Jak widać, kalkulator kredytowy online to niezwykle pomocne narzędzie.
Każda osoba, która zastanawia się nad pożyczką, powinna oszacować swoje koszty w systemie. Bankier SMART pomaga zaplanować swój budżet i ocenić szanse na pozyskanie pożądanych środków. Wysokość rat da się regulować poprzez wydłużanie lub skracanie okresu spłaty. To pozwala dopasować świadczenie do swoich możliwości.
Kalkulator stanowi sposób na oszczędność czasu i dodatkowo prezentuje gotowe oferty z banków. Dzięki temu wiadomo, w jakich placówkach szukać najkorzystniejszych propozycji. System uwzględnia oprocentowania i prowizje, więc szacunkowe koszty mają bardzo duże szanse na bycie bliskie realnym ustaleniom z placówką.
Bankier SMART oferuje także sporo informacji na temat świadczeń. Pod wyliczeniami znajduje się sporo informacji, w tym odpowiedzi na pytania typu:
Jak korzystać z kalkulatora kredytowego?
Czy kredyt można uzyskać online?
Czy przy pomocy kalkulatora można obliczyć również inne zobowiązania?
Kiedy będzie trzeba wnieść wkład własny?
Jest jeszcze zakładka z pomocą eksperta, gdzie istnieje opcja skontaktowania się z konsultantem i dopytania o dowolne kwestie. Należy wprowadzić swoje imię i nazwisko, numer telefonu i e-mail, a następnie oczekiwać na kontakt ze strony pracownika.
Jakie pożyczki można obliczyć kalkulatorem?
Bankier SMART oferuje nie tylko kalkulator kredytów gotówkowych. Na stronie znajdują się także narzędzia pozwalające oszacować m.in. koszty kredytów hipotecznych czy zdolność kredytową do danego świadczenia. Ponadto witryna zawiera mnóstwo rankingów dotyczących zarówno pożyczek, jak i innych usług bankowych, a w tym:
kart kredytowych,
kont osobistych,
rachunków firmowych.
Podczas wybierania pożyczki dla siebie warto wziąć pod uwagę opcje wygenerowane pod wyliczeniami, ponieważ są one dopasowane do wymagań użytkownika.
Jak znaleźć kredyt idealny dla siebie?
Odwiedzenie każdego banku z osobna w celu poznania ofert różnych placówek zajmuje sporo czasu. Poszukiwanie propozycji na poszczególnych witrynach również nie należy do najlepszych rozwiązań. Najwygodniejsza opcja to znalezienie jednego miejsca, które gromadzi wszystkie warte uwagi kredyty w jednym miejscu.
Takim miejscem jest Bankier SMART. Pod wyliczeniami z kalkulatora kredytowego ukazuje się zestawienie ofert, na jakie warto zwrócić uwagę. Przy każdej z nich poza logiem banku widnieją jeszcze rzeczywista roczna stopa oprocentowania, kwota do spłaty i wysokość raty miesięcznej.
Niekiedy przy którejś z propozycji można dostrzec niebieskie oznaczenie o wysokim stopniu przyznawalności. Taki symbol okazuje się pomocny szczególnie dla osób, które nie dysponują ogromną zdolnością kredytową i mogą mieć potencjalne trudności z pozyskaniem świadczenia o pożądanej wysokości.
Kluczowym aspektem, na jaki trzeba zwrócić uwagę, jest RRSO. To od tego parametru zależą ostateczne koszty usługi i to on najbardziej wpływa na dodatkowe opłaty związane z pożyczką. To zdecydowanie najważniejsza kwestia na drodze decyzyjnej kredytobiorcy.
Czym jest zdolność kredytowa?
Kredyt gotówkowy to świadczenie, które można spłacać przez 10 lat. Niekiedy wynosi ono nieco ponad 250 tysięcy złotych. Pieniądze przeznacza się na dowolny cel i nie trzeba przedstawiać go bankowi. Istotnym warunkiem do pozyskania środków jest zdolność kredytowa.
Ocenia się ją na podstawie wysokości dochodów, źródła wynagrodzenia, comiesięcznych wydatków czy historii kredytowej w BIK-u. Trzeba dostarczyć do banku wszelkie dokumenty pozwalające oszacować zdolność kredytową. Każda placówka ma prawo wymagać nieco innych formalności, dlatego najlepiej dopytać pracownika konkretnego banku.
Zalety kredytu gotówkowego – jakie są?
Zaleta kredytu gotówkowego to fakt, że pozwala on osiągnąć swoje wymarzone cele i kupić wszystko, na co tylko ma się ochotę. Może to być nowy samochód, działka budowlana czy kurs dotyczący samorozwoju. Kolejna kwestia to mała ilość formalności w porównaniu z kredytem hipotecznym, który wymaga dostarczenia wielu dokumentów i wkładu własnego.
Nie trzeba też długo oczekiwać na decyzję banku, a warunki świadczenia da się negocjować np. poprzez regulację okresu spłaty. Pożyczka pozwala na pozyskanie sporych ilości pieniędzy m.in. w nagłych sytuacjach losowych czy zdrowotnych. Pieniądze trafiają na konto w całości i nie trzeba czekać na przyznanie kolejnych transz.
Dołącz do newslettera
Pozostałe artykuły - Finanse i nie tylko
Ważne linki
Na skróty
Katalog franczyz
Kwoty inwestycji